Dosya:NAMA-Alexander Kerameikos.jpg

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Tam çözünürlük((857 × 1.102 piksel, dosya boyutu: 292 KB, MIME tipi: image/jpeg))


Açıklama

Tanım
 • English: Alexander the Great wearing a lion skin, a frequent attribute on monetary portraits alluding to Herakles, his mythical ancestor; inscribed letters on the face are later additions. Pentelic marble, ca. 300 BC. Found in Kerameikon, Athens. National Archaeological Museum in Athens, 366.
 • Español: Cabeza de Alejandro Magno. Encontrada en el Cerámico (Atenas). Alejandro llevando la piel de un león, una característica iconográfica común en las representaciones del joven rey, que indica su descendencia del héroe mítico Heracles. Las letras sobre la cara de Alejandro fueron grabadas en un período posterior. Aproximadamente del 300 a. C. Museo Arqueológico Nacional de Atenas. Nº 366 del Catálogo
 • Français : Tête d'Alexandre le Grand en marbre pentélique, trouvée au Céramique à Athènes. Alexandre porte une peau de lion, attribut commun sur ses portraits monétaires qui fait allusion à son ascendance mythique, le héros Héraclès. Les lettres sur le visage d'Alexandre sont postérieures. Vers 300 a. C. Musée archéologique national, Athènes, n°366.
 • Italiano: Testa di Alessandro Magno in marmo pentelico, trovato al Ceramico ad Atene, databile all'incirca all'anno 300 a.C. Alessandro indossa come copricapo una pelle di leone, attributo che allude al suo mitico antenato divino, Eracle. Le lettere graffite sul volto per deturparlo sono di epoca posteriore. Esposto al Museo archeologico nazionale di Atene. Numero d'inventario: 366.
Tarih
Kaynak Yükleyenin kendi çalışması
Üreten Marsyas
İzin
(Bu dosyanın tekrar kullanımı)
Ben, bu işin telif sahibi, burada işi aşağıdaki lisanslar altında yayımlıyorum:
GNU head Bu dosyanın,

kopyalanması, dağıtılması ve/veya değiştirilmesine izin verilmiştir. Lisansın bir kopyası, GNU Özgür Belgeleme Lisansı başlıklı bölümde yer almaktadır.

w:tr:Creative Commons
atıf benzer paylaşım
Bu dosya, Creative Commons Atıf-Benzer Paylaşım 3.0 Uluslararası lisansı ile lisanslanmıştır
Şu seçeneklerde özgürsünüz:
 • paylaşım – eser paylaşımı, dağıtımı ve iletimi
 • içeriği değiştirip uyarlama – eser adaptasyonu
Aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır:
 • atıf – Esere yazar veya lisans sahibi tarafından belirtilen (ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir) şekilde atıfta bulunmalısınız.
 • benzer paylaşım – Bu eseri değiştirmeniz, dönüştürmeniz ya da bu eseri temel alan başka bir eser oluşturmanız halinde, ortaya çıkan eser için sadece bu veya buna benzer bir lisansı kullanma imkanınız bulunmaktadır.
Bu lisanslama etiketi, dosyaya GFDL lisanslama güncelleştirmenin bir parçası olarak eklenmiştir.
w:tr:Creative Commons
atıf
Bu dosya, Creative Commons Atıf 2.5 Genel lisansı ile lisanslanmıştır
Şu seçeneklerde özgürsünüz:
 • paylaşım – eser paylaşımı, dağıtımı ve iletimi
 • içeriği değiştirip uyarlama – eser adaptasyonu
Aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır:
 • atıf – Esere yazar veya lisans sahibi tarafından belirtilen (ancak sizi ya da eseri kullanımınızı desteklediklerini ileri sürmeyecek bir) şekilde atıfta bulunmalısınız.

İstediğiniz lisansı seçebilirsiniz.

Dosya geçmişi

Dosyanın herhangi bir zamandaki hâli için ilgili tarih/saat kısmına tıklayın.

Tarih/SaatKüçük resimBoyutlarKullanıcıAçıklama
güncel20.11, 2 Mart 200620.11, 2 Mart 2006 tarihindeki sürümün küçültülmüş hâli857 × 1.102 (292 KB)MarsyasTête d'Alexandre le Grand en marbre pentélique, trouvée au Céramique à Athènes. Alexandre porte une peau de lion, attribut commun sur ses portraits monétaires qui fait allusion à son ascendance mythique, le héros Héraclès. Les lettres sur le vi

Bu görüntü dosyasına bağlantısı olan sayfalar:

Küresel dosya kullanımı

Bu dosya aşağıdaki diğer vikiler tarafından kullanılmaktadır:

Üstveri