Dorian Ödülleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Dorian Ödülleri (İngilizce: Dorian Awards), Gey ve Lezbiyen Eğlence Eleştirmenleri Birliği (İngilizce: Gay and Lesbian Entertainment Critics Association - kısaca GALECA) üyeleri tarafından her yıl, sinema ve televizyonda yılın en iyisi olarak belirledikleri yapım veya kişilere verilen ödül. Resmî bir ödül töreni gerçekleştirilmemekte, Akademi Ödülleri'nin gerçekleştirilmesinden bir hafta kadar sonra, kurum üyeleri, adaylar ve kazananların katılımıyla "Kazananların Şerefine" Los Angeles'ta bir parti düzenlenmektedir. Bu parti kazananların açıklanmasından birkaç hafta sonra organize edilir.[1][2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Horbelt, Stephan (12 Mart 2014). "Avant-garde Celebs Gather at GALECA's Winners Toast" (İngilizce). Frontiers. 2 Nisan 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Ağustos 2015. 
  2. ^ "Transparent, The Comeback, The Case Against 8 Stars Join Gay and Lesbian Entertainment Critics 'Winners Toast'"" (İngilizce). The Seattle Lesbian. 4 Mart 2015. 2 Nisan 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Ağustos 2015. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]