İçeriğe atla

Doraemon: Nobita'nın Yeraltı Dünyasına Yeni Büyük Macerası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Doraemon: Nobita'nın Yeraltı Dünyasına Yeni Büyük Macerası
YönetmenYukiyo Teramoto
YapımcıTakumi Fujimori
Kumi Ogura
Tatsuji Yamazaki
Daisuke Yoshikawa
SenaristYuichi Shinbo
OyuncularWasabi Mizuta
Megumi Ōhara
Yumi Kakazu
Tomokazu Seki
Subaru Kimura
Chiaki
Shihoko Hagino
Saki Aibu
Wataru Takagi
Kotono Mitsuishi
Yasunori Matsumoto
Tamaki Matsumoto
Banjou Ginga
Sachi Matsumoto
Masami Hisamoto
MüzikKan Sawada
Görüntü yönetmeniMasahiro Kumagai
KurguHajime Okayasu
StüdyoShin-Ei Animation
DağıtıcıToho
Çıkış tarih(ler)i10 Mart 2007 (2007-03-10)
Süre112 dakika
ÜlkeJaponya
DilJaponca

Doraemon: Nobita'nın Yeraltı Dünyasına Yeni Büyük Macerası (ドラえもん のび太の新魔界大冒険 〜7人の魔法使い〜, Doraemon: Nobita no Shin Makai Daibōken ~7-nin no Mahō Tsukai~) 2007 Japon animasyon bilim fantezi filmidir. Doraemon serisinin 27. uzun metrajlı filmidir 1984 yapımı Doraemon: Nobita'nın Yeraltı Dünyasına Büyük Macerası filminin yeniden çevrimidir.

Hikâye, Japon astrofizikçi Profesör Mangetsu ve kızı Miyoko'nun daha önce Voyager 5 uzay aracını yok eden dev bir kara deliğin yaklaşması hakkında bilgilendirilmesi ve ürkmesiyle başlar. sakinleri.

Okuldaki ve evdeki çok sayıda sorun yüzünden hüsrana uğrayan Nobita, sihir gerçekten var olsaydı hayatının daha kolay olup olmayacağını merak ediyor. Daha sonra Doraemon'dan, her ikisinin de sihrin herkes için sıradan olduğu paralel bir dünyaya gitmesine izin veren telefon kulübesi gadget'ını ister.

Ancak Doraemon, sihrin sadece bir hurafe olduğunu ve böyle bir dünyanın yaratılmasının mümkün olmadığını söyler. Aynı anda odalarına tekrar girdiklerinde, gökten gerçek boyutlu bir Doraemon heykeli düşerek ikisini de şaşırttı. Sorunu çözerken Gian ve Suneo onları arayarak sahada başka bir Nobita heykeli bulur. Doraemon ve Nobita'nın kafası karışır ve bu heykelleri arka bahçelerinde bırakmayı seçerler. Geceleri, heykeller evin içinde başka bir pozisyonda göründüğünde aile şaşırır. Doraemon ve Nobita'nın gerçeği öğrenmek için zamanları yoktur, bu yüzden sadece heykelleri Doraemon'un sihirli cebine koyarlar. Gece yarısı, Doraemon aniden midesi ağrır ve ağrısının nerede bittiğini kontrol etmek için 22. yüzyıla koşar ve sorunu tespit etmek için bir tarama yaptırmayı reddeder. 21. yüzyıla geri döner, Nobita ona Sihirli Dünyayı gerçekleştirmek için "Ya eğer" Telefon Kulübesini kullanabileceklerini söyler. Bu, ikisinin de sihrin herkes için sıradan olduğu paralel bir dünyaya gitmelerini sağlar. Orada, şeytani bir gezegenin yaklaştığını ve sihirle dolu herkesin hayatını tehdit ettiğini öğrenirler. Nobita, tıpkı bilim gibi sihirin de öğrenmeleri gereken bir şey olduğu için hala sihir kullanamadıklarını keşfeder. Yine canı sıkılır ve normal dünyaya dönmek ister. Ancak, Gian ve Suneo, süpürgeye binme engeliyle dalga geçtiği için motive olur ve sihir eğitimine başlar. Nobita ve Doraemon, sihir öğrenirken, belirli bir sihir biçimi kullanmanın Shizuka'nın eteğini yukarı kaldırdığını öğrenir. İç çamaşırına bir göz atmak için bunu yapmaya devam ederler ve bu da onun sinirlenmesine neden olur. Eğitimi tamamladıklarında, grup, düşen bir cismin Dünya'ya indiğini görür. Kaza bölgesini incelemek için oraya uçarlar, burada birinci sınıf bir sihir kullanıcısı olan ve çok yakında Dünya'yı yok edecek şeytani bir gezegeni bilen Miyoko ile tanışırlar. Ayrıca, Miyoko'yu ölümcül bir hastalıktan kurtarmak için Demon King ile bir anlaşma yapan Miyoko'nun annesinin sırrını da ortaya koyuyor. Profesör Mangetsu'ya göre Dünya'yı kurtarmanın tek yolu, Ay'dan güçler ödünç alan ve Dünya'da bir yere saklanmış olan Nirnaeth tarafından yazılan büyü kitabında belirtilmiştir.

Başardıklarından memnun olan Nobita, normal dünyaya geri dönmek istiyor. Ancak eve vardıklarında Booth'un anneleri tarafından terk edildiğini ve kırıldığını görürler. İkisi kavgaya tutuşur. Daha sonra bir deprem meydana gelir ve haberler televizyonda yayınlanırken Doraemon ve Nobita Miyoko'nun evine gider ve Miyoko'yu bir ejderha tarafından öldürülmekten kurtarırlar. Miyoko daha sonra babasının Sihirli Gezegene götürüldüğünü ve şans eseri kurtulduğunu açıklar ve Doraemon ve Nobita'dan babasını kurtarmak için yardım ister. Sonunda, arkadaşlarını tehlikeye atmak istemediği için yalnız kalmaya karar verir.

Doğal afetler gitgide daha fazla meydana geldikçe, Doraemon'un grubu, Miyoko'nun iblisleri yenmek için kitabı bulmasına yardım etmeye karar verir. Nobita, cildi bulurken, yanlışlıkla Shizuka'nın eteğini herkesin önünde kaldırır ve sihir kullanarak iç çamaşırını ortaya çıkarır. Bu onun itilmesine ve cildi ortaya çıkaran gizli bir düğmeye basmasına neden olur. Ancak, cildi bulduklarında, Miyoko cildi almak için Gian'a saldırır ve kılığını kaldırır ve kendini Demon King'in kontrolü altındaki bir iblis olan Medusa olarak gösterir. İblis karşıtı güç kaynağının koruması altında kitaba ulaşamaz, bu yüzden gizli kağıdı almasına yardım etmek için Doraemon'un grubundan yararlanır. Grubu buza kilitleyerek öldürmeye çalışan bir buzul oluşturur. Ancak grup kaçar. Kitabın aslında ikiye bölündüğünü buldular, bu da onlara Dünya'yı kurtarma şansı veriyor. Aynı zamanda Miyoko'yu, ay ışığı altında laneti kalkmış bir fare görünümünde bulurlar. Doraemon farelerden korktuğu için grup, Miyoko'yu bir kediye dönüştürmek için farklı bir büyü yapar, çünkü güçleri laneti kaldıramaz. United, daha sonra Demon King'i yenmek ve Miyoko'nun babasını kurtarmak için Magic Planet'e giderler.

Grup, gümüş oklarla donanmış olarak Demon King'i kalbine okları vurarak öldürmek için Demon Castle'a girmeyi başarır ve savunma için Moon Torch Light. Ancak oklar çalışmaz ve kovalanırlar. Sadece Nobita ve Doraemon kaçmayı başarır, geri kalanlar ise kalenin içinde yakalanır ve kilitlenir. Doraemon, geçmişte Nobita'nın gerçek dünyayı Büyülü dünyaya değiştirme talebinde bulunmasını durdurmak için zamanda geriye giderek her şeyi geri alabileceklerini fark eder. Ancak, onları Uzay-Zaman Sürekliliği boyunca takip eden Medusa tarafından taşa dönüştürülürler.

Doraemon'un kız kardeşi Doraemi, geçmiş Doraemon'un cebinde gelecekteki Doraemon ve Nobita'nın heykellerini keşfeder ve onları normal formlarına geri getirmek için Zaman Pelerini'ni kullanır. Doraemon ve Nobita, gerçek dünyaya dönmek için Doraemi'nin Telefon Kulübesini kullanmayı planlıyor. Ancak normale döndüklerinde bile dünyanın hala tehdit altında olacağını anlayan Nobita, kalmaya ve Demon King ile olan savaşı bitirmeye karar verir. Tekrar Magic Planet'e varırlar ve Miyoko ve Profesör Mangetsu da dahil olmak üzere arkadaşlarını kurtarırlar. Daha sonra Medusa'nın olduğuna inandıkları ve ayın koruyucu gücünü yok etmeye çalıştıkları aya giderler. Doraemon'un grubunun eylemlerine öfkelenen Demon King, tüm ordusunu bir kerede Dünya'yı istila etmek için getiriyor.

Ay'da, Doraemon'un grubu Medusa'nın Ay'ın Dünya'yı koruyan gücünü yok etmesini engelleyemez. Enerji akışı o kadar güçlü bir şekilde dışarı akar ki, Medusa'nın şeytani formunu yok eder ve onun Miyoko'nun annesi olduğunu ortaya çıkarır. Miyoko ve Profesör Mangetsu gerçeği görünce ağlarlar. Miyoko'nun annesi, Demon King ile uğraşırken ruhunun alındığını, bu yüzden insan formunda uzun süre yaşayamayacağını söyler. Ayrıca Şeytan Kral'ın kalbi olan Sihirli Gezegen'de kırmızı bir ay olduğunu ortaya koyarak gümüş okların Şeytan Kral'ı neden öldürmediğini açıklar. Daha sonra, Miyoko ve babası yas tutarken ortadan kaybolur. Grup, uçan halının üzerinde, Demon King'in kalbini yok etmek için yaklaşan Magic Planet'e doğru yarışıyor. İblis ordusu çok fazla olduğu ve grup kuşatıldığı için ilk başta neredeyse imkansız. Doraemon aniden parlak bir fikir bulur ve Şeytan kralın kalbine yaklaşmak için Her Yerdeki Kapıyı kullanır. Nobita, Büyüyen Meşale Işığı tarafından büyütülmüş bir ok atar ve Sihirli Gezegen ve tüm şeytani orduyla birlikte kalbi yok ederler.

Krediler sırasında, son sahne gerçekleştiğinde, Dünya'ya dönerler ve Miyoko'nun gruba veda etmesiyle Miyoko'nun evini yeniden inşa ederler. Gerçek dünyada, Miyoko ve babası ve tüm uzay merkezi, kara deliğin Dünya'ya ulaşmadan hemen önce ortadan kaybolduğunu görünce rahatlar. Nobita daha sonra, sihirli dünyayla ilgili her şeyi neredeyse unuttukları ve bunun sadece bir rüya olduğunu düşündükleri gerçek dünyayı yeniden düzenler. Kredilerden sonra, Nobita bir büyü yapmaya çalışır ve şaşırtıcı bir şekilde Sihir Dünyasında büyü yapmaya çalıştığı zamankiyle aynı sonucu alır. Rüzgar yüzünden olduğunu düşünüyor, ancak ağacın tepesinde bir süpürge sahnesi (Medusa'dan kaçmak için kullandıkları) gösteriliyor ve her şeyin gerçekten olduğunu gösteriyor.

Karakter Ses
doraemon Wasabi Mizuta
Nobita Nobi Megumi Ōhara
Shizuka Minamoto Yumi Kakazu
Takeshi "Gian" Goda Subaru Kimura
Suneo Honekawa Tomokazu Seki
dorami Chiaki
Hidetoshi Dekisugi Shihoko Hagino
Nobisuke Nobi Yasunori Matsumoto
Tamako Nobi Kotono Mitsuishi
Sewashi Nobi Sachi Matsumoto
Öğretmen Wataru Takagi
Miyoko Mangetsu Saki Aibu

Tamaki Matsumoto (çocuk)

Profesör Mangetsu Jun'ichi Kōmoto
Bayan Mangetsu / Medusa Masami Hisamoto
Şeytan Kral Banjo Ginga