Doomby

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Doomby
URL doomby.com
Kullanılabilir dil(ler) İngilizce
Alexa [2]

Doomby 4 Kasım 2009 yılında kurulmuş ücretsiz bir web site yapılandırıcısı ve web hosting şirketidir. HTML kodu ve CSS editörüyle kullanıcılara zengin web site tasarımları oluşturmaya olanak kılar.

Özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Basit arayüzü ve ücretsiz olma özelliği sayesinde zengin forumlar, blog siteleri ve web sayfaları yapılmasına olanak sağlar. Ayrıca fotoğraf albümleri ve eğlenceli anketler oluşturmayada yardımcı olur. Ücretsiz olan sürümünün dışında doombyPLUS özelliği sayesinde oluşturulan sayfalardan reklamları kaldırabilir, Google Adsense reklamları alabilir ve sınırsız dosya yükleme şansına sahip olabilinmektedir. Tüm bu özelliklerinin dışında web hosting satışıda yapılmaktadır.

Şirket Geçmişi[değiştir | kaynağı değiştir]

Doomby Awelty SARL tarafından sanal hayata başladı ve uluslararası platformda adı E-Monsite'ydi. E-Monsite Fransa'nın en büyük web site oluşturma platformudur. Bugüne 700.000 küsür site oluşturulmuştur ve bunların 200 tanesi Fransa'da isim yapmış sitelerdendir.[1] Awelty daha sonra doomby için bazı düzenlemeler yaparak onu geliştirmiş ve kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Kaynak: [1] Google Trends kayıtlarından alınmıştır

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]