Darya Rostova

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Darya Rostova
Doğum 3 Temmuz 1988 (1988-07-03) (32 yaşında)
Krasnodar, Rusya
Tarzlar Pop
Meslekler Şarkıcı, vokalist
Çalgılar Vokal, Manken
Etkin yıllar 2007-

Darya Rostova (Rusça: Дарья Ростова) asıl adı Darya Aleksandrovna Smetanova, 3 Temmuz 1988'de Rusya 'da Krasnodar doğumlu, şarkıcı ve model, Rus-Ukrayna grubu VIA Gra üyesi 2013 yılında Dmitry Kostyuk tarafından reform.

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Daria Smetanova 3 Temmuz 1988'de Krasnodar köyünde doğdu. Çocukken Müzik Okulu, Piyano okudu ve koroda şarkı söyledi. Yerel Kültür Odası'ndaki vokal ve dans kulüplerinden birine katıldı ve gitar dersleri aldı. 12 yaşında ilk şarkı yarışmasına katıldı. 14 yaşında şiir yazmaya başladı.

18 yaşındayken, Darya bir model olarak çalışmaya başladı. "Miss Anapa 2009" güzellik yarışmasına katıldı ve "Miss Internet" unvanının yanı sıra İzleyici Ödülü'nü de kazandı.

Mezun olduğu Sochi Devlet Üniversitesi'nde sosyo-kültürel ve turizm eğitimi aldı.

Kariyer[değiştir | kaynağı değiştir]

VIA Gra[değiştir | kaynağı değiştir]

Aralık 2012'de Konstantin Meladze, popüler grup "VIA Gra" nın sonunu 1 Ocak 2013'ten itibaren açıkladı ve mevcut durumdaki grubun artık kullanılmadığını açıkladı. Aynı zamanda, "Via Gra" markasının haklarına sahip olan grubun eski genel yapımcısı Dmitry Kostiuk, Sony Music etiketi altında grupta reform yapmaya karar veriyor ve bulmak için Ocak 2013'te döküm sürecine başlıyor yeni şarkıcılar. Dasha, Darya Medovaya ile birlikte seçmelere katılır ve grubun ilk solisti olur.

Temmuz 2013'te yeni "VIA Gra", "Nie vedaya pregrad" isimli ilk şarkısını sunar. Eylül ayında "Jiva" adlı ikinci şarkılarını yayınladılar. Aynı zamanda Konstantin Meladze kendi grubu VIA Gra'da reform yapmaya karar verdi ve böylece aynı adlı iki grup radyo ve televizyon dinlemede.

15 Ekim 2013'te grup üçüncü bir solist olan Aïna Vilberg'e katıldı ve aynı yılın Aralık ayında grup "Magiya" adlı üçüncü single'ını yayınladı. 2014 yılında, grup adındaki "Magiya" albümünü yayınlayacaktı, ancak iki üretici ve Ukrayna'daki siyasi durum arasındaki "savaş" nedeniyle proje gerçekleşmedi.

24 Mart 2014 tarihinde Darya Medovaya ve Aïna Vilberg gruptan ayrıldıklarını açıkladılar. 24 Mayıs 2014 Bir konser sırasında Dmitry Kostyuk, Darya Rostova'ya katılan iki yeni solisti sundu. İki genç kadın Elena Tolstonogova ve "Golos kraїni" (Voice Ukraine) için eski aday olan Irina Ostrovskaya'dır.

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Türk Rus Grafiklerin sınıflandırılması üyeler
2013 Engelleri bilmemek Не ведая преград 19 Darya Rostova, Darya Medovaya
2013 Yaşıyor Жива 12 Darya Rostova, Darya Medovaya
2013 Sihirli Магия 26 Darya Rostova, Darya Medovaya, Aïna Vilberg

Clip[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Türk Rus üyeler
2013 Yaşıyor Жива Darya Rostova, Darya Medovaya