Dance/Electronic Singles Sales

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Dance / Electronic Singles Sales (daha önce Hot Dance Singles Sales ve Hot Dance Music / Maxi-Singles Sales olarak biliniyordu), 1985'te Amerika Birleşik Devletleri'nde Billboard dergisi tarafından haftalık olarak yayınlanan bir listeydi. Dans müziği ve remikslerle ilgilenen ticari olarak piyasaya sürülen single'ların satışını ölçtü.

Hot Dance Singles Sales bir zamanlar, endüstriyel metal grubu Ministry ve alternatif rock grubu The Smiths gibi sanatçıların single'ları da dahil olmak üzere, maxi single olarak piyasaya sürülünce, dans olmayan şarkıları ve dans remiksleri içermeyen single'ları içeriyordu. Bu kuralın, tablonun dans müziği satışlarını ölçme amacını yanlış yönlendirdiği hissedildi ve bu nedenle dans olmayan / remiks olmayan maxi single'lar daha sonra listeden çıkarıldı. Sonuç olarak, birçok dans dışı grup bugün maxi-single formatında single yayınlasa da, single dans remiksleri içermediği sürece bu listeye dahil edilmemiştir.

Billboard, Dance/Electronic Songs listesine dahil edildiği ve plak satışlarının azalması nedeniyle Singles Sales listesini 2013'ten sonra durdurdu.

[ <span title="This claim needs references to reliable sources. (July 2015)">alıntı gerekli</span> ]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]