Dan Hibiki

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Dan Hibiki, Capcom şirketinin çıkardığı dövüş oyunu Street Fighter serisindeki bir karakterdir. Street Fighter Alpha oyununda Dan çok sevilince capcom bu karakteri geliştirmiştir. Dan'ın fazla özelliği yoktur.

Özgeçmişi[değiştir | kaynağı değiştir]

Dan'ın babası olan Go Hibiki, Sagat ile yaptığı bir maçta Kara Hadouken'i yanlışlıkla Shinku Hadouken yapar. Ve Sagat'ın gözünü çıkarır. Sagat o acıya dayanamayarak Tiger Satsuki yani Kaplan Karanlığı'nı kullanarak Tiger'in ruhu ile Go Hibiki'yi oracıkta öldürür. Sagat kendine geldiğinde Go'nun başında ufak bir çocuğun ağladığını görür. (Hikâye buradan itibaren çok değişir.) Sagat Dan'a Sen Kimsin? diye sorar. Dan hıçkıra hıçkıra ağladığı için konuşamamaktadır. Sagat tahminiyle Go'nun oğlu olduğunu düşünerek o da üzülür. Ve Dan'a şunları söyler:Büyüyüp Geliştiğinde İntikamın için burada bekliyor olacağım..

Dan sonra Japonya'ya gider ve Usta Gouken'i bulur. Orada Ryu ve Ken ile bir yıl çalıştıktan sonra, Usta Gouken Dan'ın sadece intikam için Satsuki'yi öğrenmek istediğini anlar ve onu dojosundan kovar.

Dan bu işe kızarak kendi dojosunu açar ve kendi teknikleri ile dövüşür.

Dan'ın teknikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Gadouken (Hadouken'in değişmiş tekniği)
Koryuken (Shoryuken'in değişmiş tekniği)
Dankuu Kyaku (Tatsumaki Sempu Kyaku'nun değişmiş tekniği)
Shinkou Koryuken Satsomdanki (Sadece Street Fighter Alpha 2 oyununda vardır.)
Shinkou Gadouken Satsomdanki (Sadece Street Fighter Alpha 2 oyununda vardır.)
Joucyuozz (Start Hareketi. Vurmak için kullanılmaz)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]