Da Vinci Learning

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Da Vinci Learning
Da-vinci-learning-21.png
Kuruluş 15 Eylül 2007
Sahibi Da Vinci Media GmbH
Slogan A pleasure to know! Öğrenmek zevktir.
Ülke  Almanya
Yayın alanı  Bosna-Hersek

 Bulgaristan
 Hırvatistan
 Çekya
 Estonya
 Macaristan
 Litvanya
 Kuzey Makedonya
 Malezya
 Polonya
 Romanya
 Rusya
 Sırbistan
 Slovakya
 Slovenya
 Güney Afrika
 Tayland
 Türkiye
 Ukrayna

Websitesi http://www.davinci-learning.com.tr/
İzlenebilirlik
Uydu yayını
D-Smart 122. Kanal
Digiturk 164. Kanal
Kablo yayını
KabloTV 461. Kanal
İnternet protokolü üzerinden televizyon
Turkcell TV+ 98. Kanal (HD)
Tivibu 153. Kanal

Da Vinci Learning, her yaştan meraklı zihni hayat boyu süren eğitim yolculuğunu kutlamak için bir araya getirmeyi amaçlayan, özgün ve yenilikçi bir eğitim televizyon kanalıdır.

Dünyanın her yanında milyonlarca izleyiciye ulaşan Da Vinci Learning, içlerinde Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Güney Afrika, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Malezya, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Tayland, Türkiye ve Ukrayna'nın da aralarında bulunduğu 29 bölgede, 12 yerel versiyonla yayın yapmaktadır.

Da Vinci Learning, Da Vinci U’nun yanı sıra, gün içinde çocuklara ve ailelere yönelik eğitici programlar, akşam kuşağında ise yetişkinlere yönelik belgeseller ve eğitici diziler yayınlamaktadır. Kanal, en iyi eğitici eğlenceyi sunmayı misyon edinmiştir ve seçici program kriterleri, ilgi çekici, küçük çocuklara da uygun şiddet içermeyen içerik garanti eder. Programların konuları tarihten sosyolojiye, biyolojiden fiziğe kadar çeşitlilik göstermektedir.

Da Vinci Learning felsefesi; eğitimi katılım, sorumluluk ve en önemlisi eğlenceye dayanan, hayat boyu sürecek bir yolculuk olarak kabul eden görünmez eğitim fikrini merkez edinmiştir. Programlar, edilgenliğe değil, aktif katılıma teşvik eder. Şaşırtıcı bilimsel fikirleri anlaşılır kılan içerikleriyle programlar merak uyandırır, iletişim kurmayı teşvik eder ve izleyicileri evrenin gizemlerini keşfetmeye devam etmeleri için motive eder.

Da Vinci Learning’in lansmanı, 15 Eylül 2007 tarihinde, Berlin/Almanya merkezli Da Vinci Media GmbH tarafından yapılmıştır. 2015 Aralık ayından itibaren Türkiye'de HD yayın yapmaya başlamıştır.

Yayınlanan programlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Logoları[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]