İçeriğe atla

Düşler ve Umutlar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Düşler ve Umutlar
Düşler ve Umutlar Dizi Afişi
FormatTelevizyon dizisi
TürDram
Proje tasarımcısıCharles Dickens
SenaristOya Yüce
YönetmenSerpil Kurtça
BaşrolBerkehan Tüter
Mustafa Uğurlu
Çağdaş Onur Öztürk
Denise Capezza
Elçin Sangu
Korel Cezayirli
Tema müziği bestecisiTamer Çıray
Ülke Türkiye
DiliTürkçe
Sezon sayısı1
Bölüm sayısı5 (bölümleri listesi)
Yapım
YapımcıHayri Aslan
Mekânİstanbul
Yapım şirketiLimon Film
Yayın bilgileri
KanalFOX (HD)
Görüntü formatı576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatıStereo
Yayın tarihi22 Mart 2014 - 19 Nisan 2014
DurumuSona erdi

Düşler ve Umutlar, 2014 yılında FOX'ta yayımlanan dram türündeki Türk televizyon dizisidir. Charles Dickens'ın romanından uyarlanarak yapılmıştır. Yapımını Limon Yapım üstlenmiştir. Dizinin yapımcılığını Hayri Aslan, yönetmenliğini Serpil Kurtça üstlenmiştir. Başrollerini Berkehan Tüter, Mustafa Uğurlu, Çağdaş Onur Öztürk, Denise Capezza, Avni Yalçın ve Korel Cezayirli paylaşmaktadır. Dizi, 19 Nisan 2014 tarihinde yayımlanan 5. bölümü ile final yaparak sona ermiştir.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Hayat bize bazen bataklıkta açan gülleri, bazen de gül bahçesindeki bataklığı gösterir...Düşlerin ertelendiği, umutların yitirildiği şehirde yalnız bir çocuk. İtilip kakılan, hayata tutunmak için insanüstü bir savaş veren Yusuf’un hikâyesi... içindeki meleğin karanlık sokaklarda kaybolmasına izin vermeyen Yusuf’un mücadelesini anlatmaktadır.

Oyuncu kadrosu ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Berkehan Tüter (Yusuf) - Yedi yaşında,koşullar ne kadar zorlasa da, genetiğinde taşıdığı dürüstlük ve ahlak sayesinde kötü yolları asla seçmeyecek kadar soylu. Dolu dolu sevmeyi, insanlara her şeye rağmen güvenebilmeyi ve sadakati bilecek kadar sıra dışı. Düşlerinin ve umutlarının peşinden gidebilecek kadar cesur.
  • Mustafa Uğurlu (Musa) - 60 yaşına merdiven dayamış, şeytana unvanını bıraktırabilecek kadar şeytani. ‘Güçlü olan hayatta kalır’ gerçekliği içinde büyüdüğü için keskin zekasından kimsenin kolay kurtulamayacağı kadar kurnaz. ‘Her şey, hatta ahlak bile satılabilir’i tek ilke edinecek kadar para düşkünü ve çıkarcı. Her türlü kirli yoldan elde ettiği müthiş bir serveti sadece biriktirmekten hoşlandığı için sefil bir hayat yaşayacak kadar cimri, ahlaksızlığına rağmen gülmeyi,güldürmeyi, şarkı söylemeyiq Yönettiği yankesici çetesindeki elemanlarını çok küçük yaşlarda yanına alıp yetiştirdiği için tüm alçaklığının aksine, onlara sıcak bir çatı ve elleriyle yaptığı bir kap sıcak yemek sağlayıp zaman zaman bir baba gibi davranacak kadar şefkatli.
  • Çağdaş Onur Öztürk (Çakı) - 30-35 yaşlarında, azılı bir hırsız.Çevresindeki herkesi korkudan titretecek kadar vahşidir.Ona katlanabilen ve yalnız küp gibi içtiğinde çok derinlerine sakladığı o küçük, o yorgun oğlan çocuğuna analık eden sevgilisi Asya’yı delicesine kıskandığı zaman, hayatının tek kadınını dövmekten çekinmeyecek kadar sadist.
  • Elçin Sangu (Çağla) - 25 yaşlarında, erkeklerin uğruna seve seve canlarını vermeye razı olacakları kadar yakıcı bir güzel. Bir Carmen veya bir Esmeralda kıvamında pervasız ve kavgacı görünse de Çakı söz

Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Yayın günü ve saati Sezon başlangıcı Final Çekilen bölüm sayısı Bölüm aralığı Yayın yılı TV kanalı
1. sezon Cumartesi 20.00 22 Mart 2014 19 Nisan 2014 5 1-5 2014 FOX

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]