Curb Your Enthusiasm

Vikipedi, özgür ansiklopedi
22.21, 12 Temmuz 2016 tarihinde Hkn-bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 17333083 numaralı sürüm (Bot: 2000'de başlayan ABD televizyon dizileri, 2000'de başlayan Amerika Birleşik Devletleri televizyon dizileri kategorisiyle değiştiriliyor)
Curb Your Enthusiasm
FormatKomedi
SenaristLarry David
Tema müziği bestecisiLuciano Michelini
Açılış müziği"Frolic"
ÜlkeABD
Sezon sayısı8
Bölüm sayısı80
Yapım
Yönetici yapımcıLarry David
Jeff Garlin
Gavin Polone
Robert B. Weide
KameraTek kamera
Gösterim süresi30 dakika
Yayın bilgileri
Yayın tarihi15 Ekim 2000 - günümüz

Curb Your Enthusiasm, Seinfeld'in yazarı, yaratıcılarından biri ve yönetici yapımcısı olan Larry David'in kendisini oynadığı HBO yapımı komedi dizisi. 1999 yapımı bir saatlik mockumentary Larry David: Curb Your Enthusiasm'a dayanır. HBO ile David bunu bir seferlik bir proje olarak planlamıştır. 2000-2007 yılları arasında dizinin altı sezonu yayınlandı. Yedinci sezonun ilk bölümünün gösterim tarihinin 20 Eylül 2009 olduğu açıklandı.[1]

Dizide Larry David kendisinin kurgusal bir versiyonunu oynamaktadır. Yan karakterler de çoğunlukla David'in gerçek arkadaşlarıdır ve onlar da kendilerini oynar. Ted Danson, Mary Steenburgen, Wanda Sykes ve Richard Lewis kendilerinden yola çıkılarak yazılmış bu karakterleri canlandıran ve dizinin devamlı oyuncuları olan isimlerden bazılarıdır.

Kaynakça

Dış bağlantılar