Crazy Taxi (seri)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Crazy Taxi
Crazy Taxi logo.png
Yayımcı(lar) Sega
Yapımcı(lar) Hitmaker
Tür(ler)i Yarış oyunu

Crazy Taxi, yüksek skorlu Hithmaker tarafından geliştirilen ve Sega tarafından yayımlanan bir yarış oyunudur. İlk oyunu 1999 yılında çıkmıştır ve çok başarılı olmuştur, oyun konsolu için Sega'nın ürettiği Dreamcast kullanılmıştır. Bir milyondan fazla satan oyun, ABD'de en çok satan üçüncü Dreamcast oyunudur.[1] Oyun daha sonra PlayStation 2, Nintendo GameCube ve PC için ve serinin devam oyunları Xbox, Game Boy Advance ve PlayStation Portable için üretildi.

Serileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Crazy Taxi 3: High Roller[değiştir | kaynağı değiştir]

Crazy Taxi 3: High Roller, Crazy Taxi serisinin üçüncü oyundur, ve Xbox ve Microsoft Windows için piyasaya sürülmüştür, Crazy Taxi: High Roller adı altında da bir arcade sürümü vardır.

Crazy Taxi: Catch a Ride[değiştir | kaynağı değiştir]

Crazy Taxi: Catch a Ride, Crazy Taxi serisinin Game Boy Advance versiyonudur. Oyun Graphic State Games tarafından geliştirilmiştir ve THQ tarafından yayımlanmıştır. Oyun iki şehir ve Crazy Box modunda dokuz mini oyuna sahiptir. Oyun Kuzey Amerika'da 8 Nisan 2003'te, PAL bölgelerinde ise 25 Temmuz 2008'de satışa sunulmuştur.[2]

Crazy Taxi: Fare Wars[değiştir | kaynağı değiştir]

Crazy Taxi: Fare Wars (Japonya'da bu şekilde tanılır: Crazy Taxi: Double Punch), bir PSP oyunudur. Önceki oyunlarda mevcut olmayan birçok yönü vardır. Oyun Sniper Studios tarafından geliştirilmiştir. Oyun Australasia'da 29 Haziran 2007'de, Kuzey Amerika'da 7 Ağustos 2007'de, Avrupa'da 28 Eylül 2007'de, Japonya'da ise 14 Ağustos 2008 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]