Conquer Online

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Conquer Online 3.0
YapımcıTQ Digital Entertainment
PlatformlarMicrosoft Windows
Android (2016)
ÇıkışÇin 2003[1]
TürMMOPRG

Conquer Online, antik Çin arka planına sahip çok oyunculu ve ücretsiz çevrimiçi MMORPG rol yapma oyunudur. Oyun 2003 yılında çıkışını yapmıştır. Dünyada yaklaşık 10 milyondan daha fazla kullanıcıya sahiptir. Oyun 2016 yılında Android platformunda çıkış yapmıştır.[2]

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Conquer Online’de, her birinin farklı yetenek ve güçleri olan 6 temel karakter sınıfı yer almaktadır. Ayrıca erkek veya kadın karakter ile oynanabilir.

Toist (Büyücü)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sihirler yapar, değnek kullanır, yaratıklara uzaktan hasar verir, defansı düşük olmasına rağmen yüksek hasarlar vermektedir. Bazı özellikleri; Şimşek atmak ve Meteor taşı yağdırmak.

Archer (Okçu)[değiştir | kaynağı değiştir]

Yay kullanıp ok atmaktadır. Yaratıklara uzaktan hasar verir, güç ve defans bakımından eşit karakterdir. Bazı özellikleri; Uçabilmek ve aynı anda birçok rakibe ok atmaktır.

Warrior (Savaşçı)[değiştir | kaynağı değiştir]

Yaratıklara ve rakiplerine yakından vurmaktadır, kılıç, kalkan ve mızrak kullanır. Çok yüksek defansa sahip olsa da hasarı düşüktür.

Trojan (Ölümcül Savaşçı)[değiştir | kaynağı değiştir]

Yaratıklara ve rakiplerine yakından vurmaktadır, iki eliyle de silah kullanır, Defansı ve hasarı yüksektir.

Ninja (Ninja)[değiştir | kaynağı değiştir]

İki adet katana kullanmakta, yaratıklara ve rakiplerine yakından vurur. Defansı düşüktür ancak vuruş gücü yüksektir. Bazı özellikleri; Rakiplerini zehirlemek ve Toxic Fog (zehirli sis)'dir.

Pirate (Korsan)[değiştir | kaynağı değiştir]

Korsan gibi giyinir. Rakiplerine silahla ve bombayla saldırır. Defansı düşüktür ancak ekipmanlarının derecesine göre vuruş gücü sağlam bir karakterdir.

WindWalker (Rüzgâr Savaşçısı)[değiştir | kaynağı değiştir]

Her karakterde yer alan Fan ile rakiplerine saldırmaktadır. Saldırı gücü en yüksek karakterlerden birisidir.

İntibah sistemi[değiştir | kaynağı değiştir]

Conquer Online'de intibah sistemi yer almaktadır. Seviye 120 olduğunda karakterin farklı sınıf ve farklı meslekte yeniden doğabilir ve böylece daha güçlü bir karakter oluşturulabilir. İntibah yani yeniden doğma sistemini uygulayan karakterler, daha fazla hasara, daha iyi yeteneklere sahip olmaktadır. Böylece yeni karakterlerden çok daha güçlü konumda olmaktadırlar.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ NetDragon Websoft Inc, (Ed.) (10 Ocak 2010). "NetDragon Websoft Inc.--Milestones--ir.netdragon.us – 10 Ocak 2010". 18 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ocak 2010. 
  2. ^ "Conquer Online - Google Play Store". 2016. 25 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Mayıs 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]