Composity

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
The Composity logo and wordmark - 2015.png
Composity Start screen.png
Screenshot of Composity, showing its Start screen
Website composity.com/tr
Kaynak türü Bilgisayar yazılımı
Lisans SaaS

Composity[1] ( Composity [[kəm'pousiti]], transkripsiyon: Kompositi)) bir Bulgar yazılım şirketidir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmış bulut tabanlı iş yazılımları (ERP) geliştirir ve sağlar. Yazılım çözümleri Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) olarak dağıtılır.

CRM, Satış, Depolama yazılım, Faturalama, Muhasebe Yazılımı, Doküman Yönetim Sistemi, İçerik Yönetimi, İş Analizi ve Рapor jeneratörü - Composity kuruluştaki tüm iç ve dış iş süreçlerini yönetmek için entegre bir yazılım çözümüdür. Herhangi bir karar tek başına ya da ortak bir sistemde kullanılabilir.

Composity ana bileşenleri:

  • İş Paketi (ERP)
  • Pazarlama ve Satış Paketi
  • Uygulamalar ve Eklentiler

Her Composity paketi düzenli olarak yeni modüller ve işlevleri ile güncellenir. Kullanıcılarının artan toplumu ve dünya çapında resmi ortaklar ağı sayesinde, şirket farklı bölgelerde ve ülkelerde projelerini koruyabiliyor ve uygulabiliyor.

Kısa Hikâye[değiştir | kaynağı değiştir]

Composity Ocak 2006'da kuruldu. 2014 yılında şirket, küçük ve orta ölçekli şirketler için bir ERP sistemini sunar, yeni bir kurumsal kimlik ve logo ile rebranded edildi.

2014 yılından itibaren Composity ayrıca kendi şirket blogu tutar[2]. Şirket çalışanları tarafından yazılmış ve yayınlanmış yayınlar, işletme, pazarlama ve teknoloji konulardır.

Yapı[değiştir | kaynağı değiştir]

Composity Platformu PHP programlama dili Symfony'de yazılmıştır ve yazılım lisansı "hizmet olarak yazılım" altında lisanslanmıştır. Sistem üç ana paketler düzenleniyor. Her paket, ek uygulamalar ile birkaç modülden oluşmaktadır. Composity yazılımı toplar ve pazarlama ve satış için özellikleri ile zenginleştirilmiş entegre bir ERP sistemi tüm modülleri gelen şirketin verilerini birleştiriyor.

Composity İş Paketi (ERP)[değiştir | kaynağı değiştir]

Composity İş Paketi (ERP)[3], web tabanlı iş uygulamaları ile entegre bir sistemdir. Her bir modül bir ERP sistemi ile, tek başına ya da birlikte kullanılabilir.

Composity Pazarlama ve Satış Paketi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yazılım ürünü Composity yönetim pazarlama faaliyetleri ve satış, üç ana modülden oluşmaktadır: CRM sistemi, izlemek ve müşteri ilişkileri ve şirketin pazarlama çabaları yönetmek; İçerik Yönetimi - kurumsal web sitesi[4], blog, мüşteri portalı ve açılış sayfaları oluşturmak için; Satış modülü servis siparişleri ve fırsatlar sürecini kapsar.

Uygulamalar ve ekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Platform, temel modüllerin eklenebilir uygulamalar için kendi online mağazası var. Ek uygulamalar kullanıcıların belirli görevleri gerçekleştirmek için yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Paket Modül Temel işlevsellik
İş Paketi Depo Gerçek zamanlı envanter izleme; Çoklu depoları ve yerleri; Kolaylaştırılmış iş akışı
Faturalama Çoklu vergi oranları; Dinamik indirimler; Raporlama ve analiz; Otomatik günlük girişleri
Muhasebe Çoklu muhasebe kayıtları; Birçok para birimleri; Gelişmiş analiz ve raporlama; Farklı ülkeler için yerelleştirme paketleri;
Satış Sipariş ve teklifler Yönetimi; Ödemeler; Her müşteri için Sipariş tarihi; Analizler;
Dokümanlar Iş belgelerinin Güvenli depolama; Belgeler arama ve Belgelerde arama; Şablonlar;
İş Analizi Ad hoc(Geçici) raporlar; Anahtar performans göstergeleri; Standart raporlar; Dış kaynaklar verileri;
Satış ve Pazarlama Paketi CRM Satışların huni optimizasyonu; Çok Kanallı pazarlama kampanyaları; Potansiyel Yaratma
E-ticaret Dahili pazarlama araçları; Birden fazla ödeme yöntemleri; Özel alışveriş sepeti; Gelişmiş Teslimat kuralları;
Gelişmiş Web İçerik Yönetimi
Web site ve müşteri portalı Müşteri Portalı; Yapılandırılmış web içeriği; Mobil optimize edilmiş tasarım; Pazarlama araçları;

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Облачна ERP система за малкия и средния бизнес от Composity" (Bulgarian). http://computerworld.bg/. Computerworld. Erişim tarihi: 30 March 2015.  |publisher= dış bağlantı (yardım)
  2. ^ "Първата ни блог публикация!". Composity Blog. 3 March 2014. Erişim tarihi: 11 March 2015. 
  3. ^ "Composity разработи първата ERP система за нуждите на малкия и среден бизнес". http://biznews.bg/ (Bulgarian). 26 Mayıs 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 March 2015.  |website= dış bağlantı (yardım)
  4. ^ "БЕЗПЛАТЕН уеб сайт за бизнеса?". http://www.mypr.bg/ (Bulgarian). 26 Mayıs 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 March 2015.  |website= dış bağlantı (yardım)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]