Come to the Stable

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Come to the Stable Regina Laudis Manastırı'nın ve küçük bir New England kasabasına gelen ve kasaba halkını bir çocuk hastanesi inşa etmelerine yardım etmeye ikna eden iki Fransız dindar kız kardeşin gerçek hikayesini anlatan 1949 Amerikan komedi drama filmi. Başrollerinde Loretta Young, Celeste Holm, Hugh Marlowe, Elsa Lanchester, Thomas Gomez, Dooley Wilson ve Regis Toomey var .

Film, Clare Boothe Luce'un bir hikayesine dayanıyordu ve senaryo Oscar Millard ve Sally Benson tarafından yazıldı. Henry Koster tarafından yönetildi.

Film Akademi Ödülleri’ne Başrolde En İyi Kadın Oyuncu (Loretta Young), Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu (Celeste Holm ve Elsa Lanchester), En İyi Sanat Yönetimi-Set Dekorasyon, Siyah-Beyaz ( Lyle R. Wheeler, Joseph C. Wright, Thomas Little ve Paul S. Fox ), En İyi Görüntü Yönetimi, En İyi Müzik, Şarkı ( Alfred Newman ve Mack Gordon, "Through a Long and Sleepless Night" ile) ve En İyi Yazı, Sinema Filmi Hikayesi dallarında aday oldu.[1]

Kaynaklar[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "NY Times: Come to the Stable". The New York Times. Baseline & All Movie Guide. 2010. 25 Haziran 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Aralık 2008.