Coca-Cola Black Cherry Vanilla

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Black Cherry Vanilla cola
CocaColaBlackChery.jpg
Tip Meşrubat
Üretici The Coca Cola Company
İlk üretim yılı 2006 ABD
Son üretim yılı 2007 ABD
Alkol miktarı 0%
Renk Caramel E-150d[1]
Bağlantılı ürünler Coca-Cola Vanilla, Coca-Cola Cherry

Coca-Cola Black Cherry Vanilla ve Diet Coke Black Cherry Vanilla, Ocak 2006'daThe Coca-Cola Company tarafından ABD'de piyasaya sunulan Coca Cola çeşiti olan kirazlı koladır. Diyet versiyonu, aspartam ve asesülfam potasyum karışımı ile şekillendirilmiştir ve Diet Coke markasının yeni bir ürünü olarak pazarlandı.

20 ons (567 gram), 2 litre ve 12 paketli boyutlarda satılıyordu.

Bu ürünün piyasaya sürülmesi, Vanilla Coke ve Kuzey Amerika'daki diyet karşılığının kaldırılması ve Cherry Coke'un Coca-Cola Kiraz olarak yeniden düzenlenmesiyle çakışmıştır.

Ürünün satışının ilk 6 ayı boyunca, Coca-Cola'dan ve Coca-Cola'dan ithal edilen içeceklerin yüzdesi, Coca-Cola Lime ile 9%, Diet Black Cherry Vanilla ile 3%'ü ile karşılaştırıldığında 4% oldu. Kakao, Diet Coke with Lime, 13%'ü Kafeinsiz Cola, 13.5%'u Coke Cherry ve Diet Coke Cherry'i 26%'sı Diet Coke ile karşılaştırıldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Coca Vanilla (şimdi Coca-Cola Vanilya) çıktığından, Black Cherry Vanilla Coke'un üretimi kesildi.[2]

Coca Cola Freestyle makinelerinin bazılarında hala Coca Cola Black Cherry Vanilla Cola bulunmaktadır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

BevNet.com Review30 Temmuz 2012 tarihinde Archive.is sitesinde arşivlendi

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Questions & Answers: What Colour Does 'Diet Coke' Contain?". www.letsgettogether.co.uk. 19 Eylül 2008. 26 Şubat 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Eylül 2009. 
  2. ^ "Coca-Cola Black Cherry Vanilla/Product Review". www.bevnet.com. 30 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Eylül 2009. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]