Cenaze Arabası (film)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Cenaze Arabası
The Hearse
Filmin orijinal sinema afişi
Yönetmen George Bowers
Senarist William Bleich
Oyuncular Trish Van Devere
Joseph Cotten
David Gautreaux
Donald Hotton
Müzik Webster Lewis
Kurgu George Berndt
Dağıtıcı Crown International Pictures
Çıkış tarih(ler)i Haziran 1980 (1980-06) (ABD)
Süre 95 dakika
Ülke Amerika Birleşik Devletleri ABD
Dil İngilizce

Cenaze Arabası (İngilizce: The Hearse), 1980 tarihli ABD yapımı korku filmidir. Filmin başrollerinde Trish Van Devere ve Joseph Cotten vardır.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir öğretmen olan Jane Hardy, eşinden yeni boşanmış ve son dönemlerde ruhsal çöküntü geçirmiştir. Teyzesinin vasiyetnamesinde kendisine bıraktığı eski bir evde kalmak için yaz tatilinde Blackford kasabasına gelir. Teyzesinin cesedi daha önceden kaybolduğu için söz konusu evin hayaletli olduğuna dair bir düşünce vardır.

Teyzesinin sağken Jane'den sakladığı fakat kasaba halkının bildiği bir takım şeyler vardır. Jane zaman geçtikçe teyzesinin sırlarını öğrenmeye başlar. Jane'nin teyzesi sağlığında şeytana tapmıştır. Ölümünden sonra teyzesinin cansız vücudunu taşıyan cenaze arabası kaza yapmıştır. Tabut ve aracın sürücüsü ise kaybolmuştur. O günden itibaren, Jane'nin miras yolu ile elde ettiği eve habis ruhlar musallat olmuştur. Gerçekler gün yüzüne çıkınca Jane, Blackford'u terk etme girişiminde bulunur; lakin teyzesinin cansız vücudunu taşıyan cenaze arabası tarafından kovalanır ve evdeki ruhlar ile cenaze arabası tarafından kasabada rehin tutulur.

Oyuncu kadrosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]