Cemil Demirbakan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Cemil Demirbakan (d. 7 Mayıs 1971, Ankara, Türkiye), Türk müzisyen, Yüksek Sadakat grubunun eski solisti.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

1971 doğumlu olan Ahmet Cemil Demirbakan[1] ilkokul yıllarından itibaren okul gruplarında hep solist olmuştur. Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra müzikle daha çok ilgilenmeye başladı. İlk grubunu 1990 yılında Sıkoçbrayt Kardeşler adında kurdu. Bu grupla sahne deneyimi kazandı ve müzik yaşmının ilk adımlarını attı. Daha sonra askere gidip gelen Cemil Demirbakan Antalya'da tekrar sahne almaya karar verdi. Antalya'da tanıştığı Onno Tunç onun hayatını değiştirdi. 2 yıl sadece müzik ile uğraşan Cemil Demirbakan daha sonra iş hayatına döndü ve iki yıl mühendislik yaptı. Müzik tutkusu hala devam eden Cemil Demirbakan daha sonra 1990'lı yılların sonlarında Cornflakes adında bir cover grubu kurdu. İstanbul'da önemli kulüplerde sahne aldı. Cornflakes ile belli bir yere geldi.

Yüksek Sadakat[değiştir | kaynağı değiştir]

Cemil Demirbakan, Yüksek Sadakat adlı Türk grubunun ilk solisti oldu. 2006'da çıkan Yüksek Sadakat adlı ilk albümün ardından gruptan ayrıldı. 2013'te Karışık Kaset adlı solo albümünü yayımladı.

  1. ^ "MÜYORBİR Asil Üye Listesi" (PDF). muyorbir.org. 19 Nisan 2017 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Nisan 2017.