Cemal Hünal

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Cemal Hünal
Cemal Hünal.jpg
Doğum 2 Ekim 1976 (1976-10-02) (44 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Meslek Oyuncu
Etkin yıllar 2007-günümüz

Cemal Hünal (2 Ekim 1976, İstanbul), Türk oyuncu.

Saint Benoit Fransız Lisesinde iki yıl okuduktan sonra yaşadığı disiplin sorunu nedeniyle ailesi tarafından İskoçya'ya, Gordonstoun International Summer School'a gönderildi.[1] Lisenin ardından Londra'da tasarım okumaya karar vererek bir süre burada yaşamış ardından oyunculuk eğitimi için Los Angeles'a gitmiştir.[2] Ucla Extension'da, Santa Monica College'da ve London Film School'da tiyatro ve sinema eğitimi almıştır. Amerika Birleşik Devletleri'nde çeşitli kısa filmlerde rol almıştır. Çağan Irmak'ın yönetmenliğini yaptığı Ulak ve Issız Adam filmlerinde başrol oyuncusu olarak yer almıştır. Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam dizisindeki Murat rolü için Osmanlı tekniğine dayalı dövüş için Polonyalı hocalardan eğitim almıştır.[3]

Rol aldığı tiyatro oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Rol aldığı diziler[değiştir | kaynağı değiştir]

Rol aldığı filmler[değiştir | kaynağı değiştir]

Programlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Cemal Hünal: Düğünümde sınırlı içki olmayacak". ensonhaber.com. 28 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Eylül 2011. 
  2. ^ "Ata binmeyi sevişmeye tercih ederim". Hürriyet. 29 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Kasım 2008. 
  3. ^ "Cemal Hünal: Kendimi kahraman gibi hissediyorum". olayhaberler.com. 18 Eylül 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Eylül 2012. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]