Catalina Cruz

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Catalina Cruz
Catalina Cruz 2011.jpg
Catalina Cruz (7 Ocak 2011)
Doğum 14 Eylül 1979 (1979-09-14) (38 yaşında)
Amerika Birleşik Devletleri Cleveland, Ohio, ABD[1]
Takma adı JennaZ
Boyu 1,60 m (5 ft 3 in)
Göz rengi Kahverengi
Saç rengi Kahverengi
Ten rengi Apak
Etnisite Hispanik
Film sayısı 4 (IAFD'ye göre)
Resmî sitesi
IMDb'de Catalina Cruz
IAFD'de Catalina Cruz
Adultfilmdatabase'de Catalina Cruz

Catalina Cruz, 13 Eylül 1979'da Ohio'da doğan Amerikalı pornografik film oyuncusu.[1] 2007'de sektöre 28 yaşında girdi ve 2007'de üç 2008'de de bir olmak üzere 4 profesyonel filmde oynadı.[1] 2008'deki Licensed to Blow 4[2] adlı filmden sonra başka filmde oynamadı.

Yetişkin sektöründeki durumu[değiştir | kaynağı değiştir]

Cruz Ohio'da doğdu. O şu anda Arizona'da yaşıyor. JennaZ takma adıyla Kasım 2000'de kariyerine başladı. Profesyonel filmlerinin tamamında Licensed to Blow serisiyle ve bu serinin yapımcısı Adam & Eve ile birlikte çalıştı. Kariyerine başladığında ilk olarak amatör çıplak pozlar verdi. Sonra profesyonel kariyerine başladı. İki kez göğüs dolgunlaştırdı ve son durumunda göğüsleri D ölçüsüne kadar büyüdü. Önce JennaZ'yi kullanmakla birlikte, sonra bugünkü kullanımı olan Catalina Cruz adını aldı. Sebebi soyadının İspanyol aktris Penélope Cruz'a benzer olmasıydı.

2009'da AVN Ödülleri'nde ödüle layık görüldü.

Yaşam öyküsü[değiştir | kaynağı değiştir]

Cleveland yerlisiydi, ilk olarak birçok iş denedi. Son yaptığı iş bir Japon uluslararası ticaret şirketinde sekreterlik yapmak oldu.

Bir gün çıplak modellik yapmaya karar verdi, yapay penis kullandığı ilk görüntülerini internet siteleriyle paylaştı. Bu fotoğrafların etkisi büyük oldu ve kendisini beğenen birçok hayranı kendisine e-posta yolladı. Taraftarlarından birçoğu onunla amatör çekim talep etti. Birkaç fotoğrafının gördüğü bu büyük ilgiye şaşıran Cruz, Cleveland'da bulunan yerel bir modellik ajansına bir miktar fotoğraf yollamaya karar verdi. Diğer modellerin de olduğu gibi o da çalışmalarını içeren çalışmalarıyla seks endüstrisine girdi. Daha sonra Ironman Fitness, MuscleMag ve American Curves gibi dergilerde fotoğrafları yayınlandı.

Kasım 2000'de seks film sektörüne de dahil oldu. İlk olarak sahne adını JennaZ olarak belirledi. İlk fotoğrafları yayınlandıktan sonra ilk olarak göğüs dolgunlaştırma ameliyatı yaptırarak beden boyutlarını 32C-22-33'ye getirdi. Böylece göğüs genişliği Cye çıkmış oldu. Şimdi ise göğüs boyutları DD'ye çıkarıldı[3][4] ve sahne adını Catalina Cruz olarak değiştirdi. Tekli, heteroseksüel ve sevici yapımlarda yer aldı.

Ödülleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]