Can Ataklı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Can Ataklı
Doğum Mustafa Can Ataklı
1956 (62-63 yaşında)
Diyarbakır, Türkiye
Okulu Atatürk İlkokulu
İstanbul Erkek Lisesi
Meslek Gazeteci
Evlilik Handan Türkeli (1983–1989)
Ayşe Savaşçın (boşandı)
Seyran Savaş (e. 2012)
Çocuk(lar) 3
Resmî site http://www.canatakli.com.tr/

Can Ataklı (d. Mayıs 1956, Diyarbakır), Türk gazeteci, haber sunucusu.

Ön yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kafkas kökenli bir ailenin Balıkesir'e yerleşmiş kolundan olan olup, Ataklı'nın anne ve babası kimya mühendisidir. Babasının ilk tayin yeri olan Diyarbakır'da doğmuştur.[1] Babası kadro olmadığı için ilk dönemlerde kimya öğretmenliği yapmıştır. Daha sonra annesi ile birlikte Türkiye Şeker Fabrikalarında çalışmışlardır. Bu nedenle çocukluğu; Susurluk, Uşak, Erzincan gibi yerlerde geçmiştir. Cem isiminde bir erkek kardeşi vardır.

Meslek yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Balıkesir Atatürk İlkokulu, İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler bölümü mezunudur. Gazeteciliğe Yeni Ortam gazetesinde gazeteciliğe başladı. 1975 yılında Vatan gazetesinde devam etti. Vatan, Günaydın, Dünya, Tan, Sabah, Kanal 6, Habertürk TV, Star, Star TV ve Business Channel'da köşe yazarı, yayın koordinatörü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmenliği yaptı. 1985-1986 yılına kadar Günaydın gazetesinde çalıştı. 1984-1985 yılları arası Tan gazetesini yönetti. 2002-2004 yılında Star TV'de ana haber sundu ve Kırmızı Koltuk adlı programı sunuculuğu yaptı. 2004 yılında TMSF el koyunca ayrıldı. 2015 yılının Ekim ayından beri çalışmakta olduğu Korkusuz Gazetesi'nde yazmaktadır. 2016 yılından itibaren hafta içi her gün Halk TV'de Yazı İşleri adlı programı hazırlayıp sunmaktadır.

Özel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Can Ataklı ilk evliliğini Handan Türkeli, ikinci evliliğini ise Ayşe Savaşçın ve son evliliğini Seyran Savaş ile yaptı. Tuvana ile Begüm ve Peri adında üç kızı olmuştur.[1]

Rol aldığı filmler ve diziler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]