Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Call of Duty: Modern Warfare Remastered
Geliştirici(ler) Infinity Ward (özgün oyun)
Raven Software (yeniden düzenleme)
Yayımcı(lar) Activision
Yapımcı(lar) Mark Rubin
Tasarımcı(lar) Keith Arem
Yazar(lar) Jesse Stern
Besteci(ler) Stephen Barton
Harry Gregson-Williams
Seri Call of Duty
Platform(lar) Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One
Çıkış tarih(ler)i
  • 4 Kasım 2016
Tür(ler)i Birinci şahıs nişancı
Biçim(ler) Tek oyunculu, çok oyunculu
Ortam Blu-ray Disc, indirme

Call of Duty: Modern Warfare Remastered, Infinity Ward tarafından geliştirilen Call of Duty 4: Modern Warfare'in, Raven Software tarafından yeniden düzenlenmesi sonrasında Activision tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı türündeki video oyunudur. Dünya genelinde; Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 4 Kasım 2016'da, Call of Duty: Infinite Warfare'in Legacy, Digital Deluxe ve Legacy Pro edisyonlarıyla birlikte yayımlandı.[1][2] Oyunun bağımsız sürümü ise PlayStation 4 için 27 Haziran 2017'de, Xbox One ve Microsoft Windows için ise 27 Temmuz 2017'de piyasaya sürüldü.[3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Scammell, David (2 Mayıs 2016). "Modern Warfare Remastered is developed by Raven; first multiplayer maps confirmed" (İngilizce). VideoGamer.com. 5 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  2. ^ "Activision confirms Modern Warfare Remastered needs Infinite Warfare disc to run" (İngilizce). Polygon. 7 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  3. ^ Pereira, Chris (27 Temmuz 2017). "PC, Xbox One Finally Receive Call Of Duty: Modern Warfare Remastered Standalone Version" (İngilizce). GameSpot. 22 Ekim 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]