Ca' Pesaro

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Venedik'te Ca' Pesaro.

Ca' Pesaro, Venedik'te Büyük Kanal'a bakan barok stili mermer saraydır.

17nci yüzyıl ortasında Baldassarre Longhena tarafından dizayn edilmiş ve yapımı 1710 yılında Gian Antonio Gaspari tarafından tamamlanmıştır. Çok sütün kullanımı, Longhena'nın daha şık Ca' Rezzonico sarayı ile zıtlık teşkil eder. Saray Giambattista Pittoni tarafından fresklere sahiptir (Jüpiter ve Minerva ile Adalet ve Barış ve Jüpiter Adalet, Barış ve Bilim'i korur) ve Giambattista Tiepolo.

Modern sanatlar müzesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yapı bugün Venedik şehrinin Modern Sanatlar müzesidir, Klimt, Bonnard, Chagall, Kandinsky, Klee, Rouault, Matisse, Moore, Morandi, De Chirico, Boccioni ve diğerlerinin tablo çalışmalarını içerir.

Doğuya özgü sanat müzesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Üst kat 30.000'in üzerinde esas olarak Japon objelerine (silah deposu, kaplar, minyatür heykeller, Koryusai, Harunobu, Hokusai ve diğerlerinin tablolarını içerir), ayrıca Çin'den ve Endonezya'dan da dahil olmak üzere ayrılmıştır. Bu doğuya ait objelerin koleksiyonu Prince Henry of Bourbon-Parma, Count of Bardi'nin Asya'da bulunduğu sıradaki dönüşünden getirilmiştir. 19ncu yüzyılın sonunda, objeler vasiyet yoluyla İtalyan devletine geçmiştir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Koordinatlar: 45°26′25″K 12°19′52″D / 45.440381°K 12.331145°D / 45.440381; 12.331145