Bu Şehirde Kimse Yok Mu?

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu Şehirde Kimse Yok Mu?
Bu Şəhərdə Kimsə Yoxdur
Romanın türkçesinin kapağı
Yazar Rövşen Abdullaoğlu
Ülke Azerbaycan
Dil Azerice
Konu Psikoloji
Tür Roman
Yayım 2015 (özgün)
2020 (Türkçe)
Yayımcı Kadim Kale Yayınevi (özgün)
Destek Yayınları (Türkçe)
Sayfa 280
ISBN 978-9952-8246-1-2

Bu Şehirde Kimse Yok Mu? - Azerbaycanlı yazar, filozof-doğu bilimci, psikolog 26 kitabın yazarı Rövşen Abdullaoğlu’nun ilk romanı. [1]

Künye[değiştir | kaynağı değiştir]

Her şey, hayata bambaşka açılardan bakan iki insanın karşılaşmasıyla başladı. Eskiden çok başarılı bir sporcu olan, ancak şimdilerde kendi köşesine çekilmiş,temizlik görevlisi olarak çalışan Willy’yi yeniden hayata bağlamak, kendisi de ağır bir hastalıkla savaşan bir “meleğin” görevidir. Uzun bir yolculuktan sonra son durağı Anderson olan genç göçmen, Willy’yi hayata bağlamaya çalışırken kendi geçmişindeki düğümleri çözebilecek mi?

Birbirlerinin yaralarına merhem olan iki yaralı ruhun sınırları aşan dokunaklı videodakı yazılan kitab hikâyesi okurların kalbinde kendine mutlaka bir yer bulacak. Çünkü hiç kimse kendi “meleğiyle” karşılaşmadan bu dünyadan göçmez. O melek ister bir insan olsun, ister bir kitap…

2016-2018 yıllarında Azerbaycan’da bestseller olan bu kitap binlerce insana umut vermiş, hayata tutunma sebebi olmuş, hatta pek çok kişiyi intiharın eşiğinden döndürmüştür.

Bu Şehirde Kimse Yok mu?, umudunu kaybetmeden kanserle ve hayatın zorluklarıyla savaşan herkese ithaf edilmiştir.

Tercüme ve basımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Roman ilk defa 2015 yılında Bakü’de, Gadim Gala (Kadim Kale) Yayınevi tarafından Azerbaycan dilinde 376 sayfa olarak, 60x84 ebadında basılmıştır.

Eser, 2016 yılında adıyla Rusçaya çevrilerek Gadim Gala Yayınevi tarafından 400 safa olarak, 60x84 ebadında basılmıştır.

2018 yılında The City İs Empty adıyla İngilizceye çevrilmiş ve elektron versiyonu Amazon.com satış platformuna yerleştirilmiştir.

2020 yılında Türkiye’de Destek Yayınları tarafından Türkçe basılmıştır.


Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Bu Şəhərdə Kimsə Yoxdur (VI nəşr)" ((Azerice)). qedimqala.az. 2016-06-17 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2016-06-17. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]