İçeriğe atla

Bombardier Transportation

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bombardier Transportation Bombardier'in alt kurumudur

Bombardier Transportation, Kanadalı Bombardier firmasının ray ekipmanı bölümüdür. Bombardier Transportation ray ekipmanı imalatı ve hizmeti endüstrisinde dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Bölümün merkezi Berlin, Almanya'dır. Kanada'da (Montreal, Quebec & Toronto, Ontario) ve Amerika Birleşik Devletleri'nde (Plattsburgh, New York) bölgesel ofisler ve başlıca geliştirme tesisleri bulunmaktadır.[1] Ayrıca dünya çapında birçok ikincil imalat ve geliştirme tesisleri vardır.

Bombardier Transportation yolcu ray vasıtaları, lokomotifler, bogîler, itici güç ve kontroller dahil geniş bir yelpazeye sahip ürün üretmektedir. Ayrıca diğer hizmetler sağlamaktadır.

2011 yılında şirketin 34.900 çalışanı bulunuyor idi. Bunların 25.400'ü Avrupa'da olmak üzere, dünya çapında 59 adet üretim yeri vardır.[2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Bombardier Transportation Headquarters". 14 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Haziran 2015. 
  2. ^ "About Transportation". Bombardier Inc. 29 Mayıs 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Haziran 2011.