Ben 10: Alien Force bölümleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi


Bu liste Ben 10: Alien Force bölümlerinin listesidir. Yapım, ABD'de 18 Nisan'da Cartoon Network'te yayına başlamıştır. İlk sezon 20 bölüm olarak tasarlanmış ancak 13 bölümü yayımlanmıştır. 3. sezon 20 bölüm sürmüştür. Seri, 26 Mart 2010 (Cuma) tarihinde iki ayrı kısımdan oluşan "The Final Battle" adlı bölümle sona ermiş ve tam 3 sezon 46 bölümlük bir yapım olmuştur.

1. sezon: 2008[değiştir | kaynağı değiştir]

# Bölümün adı Orijinal Gösterim (ABD) Türkiye Gösterimi Üretim Kodu
1""Ben 10 Returns: Part1""
"Ben 10 Dönüyor: Bölüm 1"
18 Nisan 200818 Ocak 2010 (TNT)
23 Ocak 2010 (CN)
101

Orijinal Ben 10 dizisinden beş yıl sonra, Ben Tennyson, Omnitrix'i kaldırır ve normal bir lise hayatı yaşar. Büyükbaba Max'i görmek için Pas Kovası'nı ziyaret eden Ben, Max'in kayıp olduğunu ve kaçan gizemli bir uzaylıyla karşılaşır. Karavanda arama yapan Ben, Max tarafından bırakılan ve Dünya'daki yenilenen uzaylı faaliyetlerini araştırdığını ve Omnitrix'e sahip olduğunu iddia eden bir mesaj bulur. Ben, Omnitrix'in hâlâ yatak odasında olduğunu doğrular ve Max'in Ben'e Omnitrix'i tekrar takması için ima ettiği sonucuna varır. Ben, kuzeni Gwen'e danışır ve ikisi, kaybolmadan önce Max'e soruşturmasında yardım eden bir Tesisatçı olan Magister Labrid ile karşı karşıya kalır. Max'i bulmak için birlikte çalışmayı kabul ederler ve Ben, Omnitrix'i tekrar kullanır. Üçlü, Sonsuz Şövalyeler ile Ben'e saldıran bir grup uzaylı arasındaki yasadışı bir ticareti bozar. Savaş sırasında, Omnitrix yeniden ayarlanarak Ben'e on yeni uzaylı formuna erişim sağlar. Daha sonra Ben, ticaretin komisyoncusu olan ve yendiği eski düşmanı Kevin Levin ile dövüşür. Kevin, kaçan Sonsuz Şövalyelerin izini sürmeye yardım etmeyi isteksizce kabul eder ve grup, robotik bir ejderhayla karşılaşacakları bir Sonsuz Şövalye kalesine gider.

Bölümdeki ilk uzaylı: Çamurateş
2""Ben 10 Returns: Part2""
"Ben 10 Dönüyor: Bölüm 2"
18 Nisan 200824 Ocak 2010 (Cartoon Network)102

Ben, Gwen, Kevin ve Labrid robotik ejderhayı ve Sonsuz Şövalyeleri yener, ancak Labrid ciddi şekilde yaralanır. Ben'e uzaylı komplosunu araştırmaya devam etmesini ve kendine inanmasını söyleyen Labrid ölür. Kevin, Labrid'in Tesisatçı rozetini alarak Ben ve Gwen'e yardıma devam etmeye karar verir. Uzaylıları, devasa bir uzay gemisi barındıran devasa bir yeraltı tesisine kadar takip ederler. Gwen, Max'in daha önce tesiste olduğu, ancak ayrıldığı sonucuna varır. Ben, görevi bitirmeleri gerektiğine karar verir ve neredeyse yenilmez bir Üstün Irk tarafından yönetilen bir uzaylı ordusuyla karşılaştıkları tesisin daha derinlerine doğru ilerlerler. Ben, uzay gemileri fırlatılana kadar Üstün Irk ile düello yapar ve Üstün Irk, faaliyetlerini gizlemek için çevredeki tüm alanın yok edilmesini emreder. Ben, bir hastaneyi yok etmeden hemen önce gemiye zarar vermeyi başarır, gemi çölde çöker ve patlar. Ben, Gwen ve Kevin, Büyükbaba Max'e ne olduğunu bulmak için birlikte çalışmaya devam etmeye karar verir.

Bölümün ilk uzaylıları: Echo-Echo ve İnsanazor
3""Everybody Talks About the Weather""
"Herkes Havanın Hakkında Konuşuyor"
26 Nisan 200820 Ocak 2010 (TNT)
30 Ocak 2010 (CN)
103

Max'in nerede olduğunu araştırmak için Ben, Gwen ve Kevin, bir Tesisatçı rozeti sinyali alırlar ve yerel yetkililerin bir Pyronite'nin (Ben'in uzaylı Ateş Topu türü) peşinde olduğu Grover's Mill kasabasına girerler. Ben, yarı insan yarı Pyronite Alan'ı yakalar; Babası bir Pyronite Tesisatçıydı ve yıldızlararası izinsiz girişten tutuklanmasını önlemek için ona rozetini vermişti. Ben, Alan'ın polisten kaçmasına yardım eder ve Gwen'in aslında tüm vadiye yayıldığı sonucuna vardığı ekin çemberlerini araştırırlar. Daha önce savaştıkları (Gen Uzaylılar olarak bilinen) uzaylılar tarafından yapıldığını görürler, bunlar devre kartlarını harekete geçirir ve devasa bir makinenin yükselmesine ve havanın soğutulmasına neden olur. Ben ve Alan hava durumu makinesini yok eder ve şerif, Alan'ın saldırılardan sorumlu olmadığını fark ederek, bölgede daha fazla uzaylı aramaya yardım etmesi için onu yanına alır.

Bölümdeki ilk uzaylı: Yüzenkanat
4""Kevin's Big Score""
"Kevin'in Büyük Skoru"
3 Mayıs 200821 Ocak 2010 (TNT)
31 Ocak 2010 (CN)
104

Ben ve Gwen, Kevin'a artık tamamen güveniyorlardır. Kevin, aradığı uzaylı teknolojisinin belirli bir parçasının yerini bildiğini iddia eden Argit adında eski bir arkadaşıyla buluşur ve pazarlık yapabilmek için Max'in karavanını çalar. Ancak içindeki büyük miktarda Tesisatçı teknolojisini ve silahını gördükten sonra Argit Kevin'i aldatır ve karavanı kendisi için çalar. Ekip, Argit'i Kevin'in Paslı Kova'nın alt takımına sakladığı ve Argit'i durdurduğu bir izleme cihazıyla takip eder. Kevin, aradığı uzaylı cihazına sahip olan Vulkanus ile bir anlaşma yapmaya çalışır. Ancak Vulkanus, Kevin'i canlı bir mücevher madeni olarak kullanmayı planlayan Taedenite adlı nadir bir uzaylı kristalini emmeye zorlar. Ben ve Gwen gelir ve Vulkanus'u yenerek Kevin'ı kurtarır. Kevin'ın aradığı cihazın aslında Max'ten gelen bir mesaj olduğu ortaya çıkar.

Bölümdeki ilk uzaylı: Büyük Korku
5""All That Glitters""
"Her şey Parıldıyor"
10 Mayıs 200822 Ocak 2010 (TNT)
6 Şubat 2010 (CN)
105

Ben, Max'in diğer Tesisatçıların çocuklarını bulma isteğini yerine getirmeye çalışırken Gwen ve Kevin, birbirlerine karşı olan hisleri nedeniyle tartışırlar. Ekip, neredeyse bir araba kazasına neden olan zayıflamış bir liseli kızla karşılaşır ve bu kendisini başka bir Tesisatçının çocuğu olarak ortaya çıkaran Michael Morningstar adlı süper güçlü bir çocuk tarafından önlenir. Michael, okulundaki kızların zombileşmiş canavarlara dönüşmesine neden olan bir şey olduğunu açıklar ve birlikte araştırmayı kabul ederler. Ekip ve Michael bir grup zombi kızı bulur ve savaşırlar. Michael'a aşık olan ve Kevin'e sinirlenen Gwen, onunla bir randevuya çıkmayı kabul eder. Michael'a güvenmeyen Kevin, Ben'i onunla kontrol etmeye ikna eder. Burada Michael'ın Gwen'in güçlerini emdiğini ve onu bir zombiye dönüştürdüğünü görürler. Michael'ın sınıf arkadaşlarını zombileştiren, yaşam güçlerini kendileri için çalan kişi olduğu ortaya çıkar. Kevin ve Ben'i dövüşte yenen Michael'ı Gwen yener ve güçlerini geri alır. Michael'in yaşam gücünü emdiği diğer kızlar ondan güçlerini geri alarak Michael'i zombiye çevirirler. Kevin daha sonra Michael'ın Tesisatçı'nın rozetini yok eder ve Ben, Michael'a çok çabuk güvendiği için ondan özür diler.

Bölümün ilk uzaylısı: Parlaktaş
6""Max Out""
"Max Dışarıda"
17 Mayıs 200825 Ocak 2010 (TNT)
7 Şubat 2010 (CN)
107
Gwen'in kardeşi Ken kayıptır ve onu bulmak için Ben ve Kevin'den yardım ister. Ekip, Santa Mira adlı küçük bir kasabada, insanları Gen uzaylılarına dönüştüren headcrab tarzı parazitler olan Xenositler üreten bir Üstün Irk üssüne rastlar. Ken Xenositlerden biri tarafından enfekte olmuştur, ancak Ben, Omnitrix'in yardımıyla onu tekrar iyileştirir. Ken'i kurtaran ekip Büyükbaba Max'i üssün içinde bulur. Ekip ve Ken, Xenositlerin sevkiyatlarını yok ederken ve Max yumurtlama makinesini ararken fabrikayı yok etmeye karar verir. Ekip döndüklerinde Max'i bir Üstün Irkla savaşırken görür. Max kendini feda ederek, Üstün Irk üssünü yok etmek için odaklanmamış bir Null Void projektörü kullanır ve görünüşe göre bu süreçte kendini ve Üstün Irk'ı öldürür. Kılığa bürünmüş bir grup Gen Uzaylı karargahın enkazından hayatta kalan Xenocyt'leri toplarken görülür.
7""Pier Pressure""
"İskele Baskını"
31 Mayıs 200826 Ocak 2010 (TNT)
13 Şubat 2010 (CN)
106

Gwen, Ben'i Julie Yamamoto'ya yakındaki bir eğlence iskelesine çıkma teklif etmeye ikna eder. Bu arada bir uzay gemisi Dünya'ya düşer ve küçük, simbiyotik bir uzaylıyı serbest bırakır. Uzaylı Julie'yi kaçırır ve Ben'i Galvanik Mechamorf (Güncelleme'nin türü) içinde sıkışıp kaldığı çökmüş bir gemiye çeker. Ben, Mechamorph Baz-l'i kurtarır ve geminin patlamasını önler. Baz-l, "Gemi" lakaplı simbiyotik Mekamorf'un kendisini kurtaracak bir Tesisatçı bulması için gönderildiğini ve Omnitrix yüzünden Ben'i çağırdığını söyler. Baz-l gemiyi onarır ve Dünya'dan ayrılır. Gemiyi de Ben ve Julie'nin bakımına bırakır. Gemi bir tırın peşinden giderken Ben ve Julie birlikte eve yürürler.

Bölümdeki ilk uzaylı: Beyin fırtınası
8""What Are Little Girls Made Of""
"Küçük Kızlar ne Yapıyor?"
7 Haziran 200827 Ocak 2010 (TNT)
14 Şubat 2010 (CN)
109

Ben, Gwen ve Kevin, Max'in en sevdiği balık avlama noktasında mola verirken, gizemli pelerinli yaşlı bir kadının yakındaki bir ağacın dibine pembe-sarı bir çiçek bıraktığını görürler. Ekip onu yakalamaya çalıştığında aniden kaybolur. Yaşlı kadın tekrar ortaya çıkana kadar bölgeyi bir süre gözetlemeye karar verirler. Tekrar ortaya çıktığında Ben ve Kevin onunla dövüşür ve tıpkı Gwen'inki gibi sihirli güçlere sahip olduğu ortaya çıkar. Ancak, Gwen'in güçlerini kendisine karşı kullandığını görünce şaşırır. Gwen'in doğuştan gelen mistik güçlerinin uzun zamandır kayıp olan Büyükkaneleri Verdona'dan miras kaldığı ortaya çıkar. Verdona, Gwen'i insan vücudundan çıkmaya ve en içteki anodit benliğinin tüm gücünü ve yeteneklerini benimsemeye ikna etmeye çalışır. Ancak Gwen inatla reddeder. Verdona isteksizce ayrılır ve ara sıra ziyarete geri döneceğine söz verir.

Bölümdeki ilk uzaylı: Örümcek Maymun
9""The Gauntlet""
"Zırh Eldiveni"
14 Haziran 200828 Ocak 2010 (TNT)
20 Şubat 2010 (CN)
110
Ben, Cash'i küçük düşürür ve JT ve Cash'i atlattıktan sonra ikisi de Ben'den hınçlarını için Kevin'ın arabasnı mahvetmeye karar verirler. Sonra aşağı doğru iterler ve bağajı çarparak açılır. Bagajda buldukları ve önceki gece takımın yok ettiği lazer fırlatan robotun eldivenini alıp kaçarlar. Cash eldiveni takar ve vücudu orijinal robota dönüşür. Vücut onu Ben'le savaşmaya zorlar ama Ben, Parlaktaş'la Cash'in üstesinden gelir. JT, Cash'in robotun etkisindeki kavgaya hakim olacağına inandırır. eldiveni çıkararak eski haline döner. JT ve Cash Ben'e teşekkür ederler ve giderler.
10""Paradox""
"Paradox"
5 Temmuz 200829 Ocak 2010 (TNT)
21 Şubat 2010 (CN)
112
Bir yaratık, terk edilmiş bir şehrin çevresinde dolanır. Ben, Gwen ve Kevin olayı araştırırlar ve 1950'lerde bir bilim adamı zaman-seyahat yaparken bir olay olarak zamanın içine emilen Paradox'la tanışırlar. Zaman ve uzay yerinden, Paradox 100.000 yıl var olmuştur ve dilediği zaman içinde hareket edebilir. Ancak, hatayı aradıkları yaşlanmayan yaratık oluşturdu. Ben bu yaratığın, canavar olmadığını ortaya çıkarır ancak insan karışımıdır ve Paradox zamanı düzeltmek için onları kaza gününe geri götürur. Ben, İnsanazor'a dönüşür ve Paradox'un yardımcısı Hugo'yu canavar vücudu kılığına girmeden kurtarır. Şimdiki yaşlı Hugo zaman ve mekânı yeniden keşfetmek için Paradox'a katılır.
11""Be-Knighted""
"Şövalye Olmak"
12 Temmuz 20081 Şubat 2010 (TNT)
27 Mart 2010 (CN)
108
Kevin, Ben'i Sonsuzluk Şövalyeleri'yle tanıştırır, 1,000 yıldır kalelerinin altında tutsak olarak sakladıkları ejderi öldürmek için yardıma ihtiyaçları vardır. Organizasyonda birçok nedenden dolayı hayatta kaldığından ejderi öldürmek isterler. Sonra girişim başarısız olur. Ejder hayatta kalmak iletişim kurmaya çalışır ama iletişim cihazı parçalandığı için ekip onu anlamaz. Onlar depoya kadar izini sürerler ve Ejderin bir uzay gemisinin olduğunu görürler. Ben, Örümcekmaymun'a dönüşerek onun iletişim cihazını tamir eder ve onunla konuşmaya başlar. Ejder, esir alınmadan önce evreni araştıran haritayapıcı olduğunu söyler ve 1.000 yıllık hapsin kızgınlığıyla şövalyelere saldırmak ister ama Ben onu gitmesi için ikna eder. Şövalyeler inandıkları amacı kaybetmelerine rağmen, dünyadaki tüm ejderlerin haberiyle tekrarlamaya yemin ederler, kesin bir intikam ihtiyacını güz önünde bulundurarak eve geri dönerler.
12""Plumbers' Helpers""
"Yardımcı Tesisatçılar"
19 Temmuz 20082 Şubat 2010 (TNT)
28 Şubat 2010 (CN)
111
Yarı insan, yarı Tesisatçının çocuğu olan Helen Wheels adında bir dişi insan-Kineceleran (Şimşek Hız'ın ırkı) ve Manny Armstrong adında bir erkek insan-Tetramand (Dört Kol'un ırkı), başıboş Gen Uzaylılara ve bulabildikleri diğer tüm uzaylılara saldırırlar ve onları projektörle Nullvoid'e sürerler. Ama onlar projektörün onları buharlaştırdığına inanıyordu. Takımın kılık değiştirmiş Gen uzaylıları olduğuna inanarak, Kevin'i Gwen ve Ben için yem olarak kullanmak amacıyla kaçırırlar. Kurtarıldıktan sonra iki taraf da işleri yoluna koyar. Yakaladıkları ve Geçersiz Boşluk'a yerleştirdikleri uzaylıların veritabanına baktıktan sonra Ben, bazılarının Tesisatçıların çocukları olabileceğini fark eder. İşleri düzeltmek için ikili, haksız yere hapse attıklarını kurtarmak için Null Void'e doğru yola çıkar.
13""X = Ben + 2""
"X = Ben + 2"
31 Ağustos 20083 Şubat 2010 (TNT)
6 Mart 2010 (CN)
113
İmparator Milleous, kızı Attea kaçırıldığı için dünyayı yok etmeyi planlar. Arama sırasındayken, Ben hiç kullanmadığı Uzaylı X'i, kırık barajı onarmak için kullanır. Görevinin kolay görülmesine rağmen gerçeklştirici hisler yeteneğiyle Uzaylı X'e sıkışır. Ben, uzaylının iki kişiliğiyle uzun zaman geri dönmeyi ve normale dönmeyi tartışır. Bu süre içinde, Kevin ve Gwen uzaylılardan kaçmaya çalışırlar. Ben bu verimsiz görüşmeden yorulur ve işi bitirmeyi gerçekleştirmek için başka uzaylıya dönüşmek ister. En sonunda Çamurateş'e dönüşerek dünyayı kurtarır ama Uzaylı X'i bir daha asla kullanmamaya karar verir.

2. sezon: 2008-2009[değiştir | kaynağı değiştir]

# Bölümün adı Orijinal Gösterim (ABD) Türkiye Gösterimi Üretim Kodu
1""Darkstar Rising""
"Darkstar Geri Döndü"
10 Ekim 20084 Şubat 2010 (TNT)
7 Mart 2010 Cartoon Network
201
Takımın Tesisatçı kılığına girip girmediğini öğrenmek için bir yaptıkları bir dövüşten sonra, Üstün Irk'la savaşmaları Tesisatçı Magister Prior Ghilhil tarafından yasaklanır. Ghilhil'in Üstün Irk'ın iddia ettikleri kadar büyük bir tehdit olduğundan bile şüpheleri var. Başka bir yerde, gizemli ve güçlü yeni bir düşman, takıma saldırmak için bir Üstün Irk'ı 'kullanır. Gilhil'e de haber veren üçü de takımın eski düşmanı Michael Morningstar tarafından ele geçirilir ve artık kendisine Darkstar adını verir.
2""Alone Together""
"Teke Tek"
17 Ekim 20085 Şubat 2010 (TNT)
13 Mart 2010 Cartoon Network
202
Bir ışınlanma kapsülüyle bir kaza geçirdikten sonra, Ben ve Reinrassic III adlı bir Üst Irk subayı Turrawuste adlı bir çöl gezegeninde mahsur kalırlar. Çift, istasyonuna giderken gezegendeki tehlikeli yırtıcıları savuşturmak için birlikte çalışmak zorunda kalır. Çölde yollarına devam ederken, ikisi birbirlerini vahşi yaşamın tehlikesinden kurtarır, hatta bunu yapmak için kendi hayatlarını bile riske atar. Yönlendirme istasyonuna ulaşmadan önceki gece, bir yaratık onlara saldırır ve Reinrassic'in sağ elini koparır. Ben Çamur Ateş'e dönüşerek onun elini tekrar iyileştirir. Ancak Reinrassic, Ben'in saf olmadığını iddia ederek buna pek sıcak bakmaz. Ben ertesi sabah portaldan ayrılmaya gittiğinde, Reinrassic'e neden geri kalmayı tercih ettiğini sorar. Reinrassic bunu, hasarlı sağ elinin onu Üstün Irk standartlarına göre saflaştırmadığı için yaptığını ve istilaya yalnızca saf Üstün Irk devam edebileceğini söyler.
3""Good Copy, Bad Copy""
"İyi Kopya, Kötü Kopya"
24 Ekim 20088 Şubat 2010 (TNT)
14 Mart 2010 Cartoon Network
203
Albedo adlı bir Galvan (Gri Madde'nin ırkı) kendi Omnitrix'ini kurar ve kalıcı olarak Ben'in insan formunda kalır (Omnitrix'i giydiğinden beri, Ben'in DNA'sı Omnitrix'te bir varsayılan haline gelmiştir). Ben'i bulmak için çaresiz kalan Albedo, genç Omnitrix kullanıcısı hakkında bilgi almak için Gen uzaylı kovanlarını ve Sonsuz Şövalyelerin kalelerini basar. Gwen ve Kevin, Ben'in onlar olmadan tüm bu hasara neden olduğu söylentilerini duyduklarında, doğal olarak tüm bu zaman boyunca Julie ile bir fizik testi için çalışan gerçek Ben'den şüphelenirler. Gwen ve Kevin, "Ben"i başka bir kovanı yıkarken bulur ve onu durdurur. "Ben" Kevin'in sorularını yanıtladığında, sol gözü seğirmeye başlar ve yalan söylediğini gösterir. Gerçek Ben kısa süre sonra gelir. Sahte Ben, kendisinin bir Galvan olduğunu söyler ve "Omnitrix'in yaratıcısı" olduğunu iddia eder. Omnitrix'i geri istediğinde sol gözü tekrar seğirir ve yalan söylediği analşılır. Albedo'nun bir Üstün Irk olduğunu düşünen Ben, ondan yüzünü göstermesini ister. Albedo, Ben'in DNA'sının Omnitrix için varsayılan olarak ayarlanması nedeniyle Ben'in insan formunu aldığı için bunun mümkün olmadığını söyler. Albedo Yüzenkanat'a dönüşür ve bir bilgisayar fabrikasına uçar, ancak Gwen arkasında bıraktığı mana ile onu takip eder. Onu orada takip ettiklerinde, Albedo, Gwen ve Kevin'i ambalaj köpüğüyle duvara yapıştırır. Ben ve Albedo, dövüşürken sürekli form değiştirir. Her ikisinin de Omnitrix'leri zaman aşımına uğradığında, Albedo, Ben'den tekrar Omnitrix'i vermesini ister. Ben reddedince, Albedo elini uzatır ve Ben'i yumruklamaya çalışır. Ben kenara çekilirken, Omnitrix'i Albedo'nunkiyle kilitlenir. Albedo'nun ceketini kırmızıya ve saçını beyaza çeviren bir enerji geri bildirimi gönderir. Azmuth tesise ışınlanır ve gruba Albedo'nun Omnitrix'i inşa etmesine yardım eden asistanı olduğunu söyler. Azmuth, Albedo'nun Omnitrix'ini alır, onu insan formunda etkin bir şekilde hapseder ve onu Null Void'deki bir hapishaneye gönderir, burada intikamını planlar ve biber kızartması ister.
4""Save the Last Dance""
"Son Dansa Saklayalım"
7 Kasım 20089 Şubat 2010 (TNT)
20 Mart 2010 Cartoon Network
204
Gwen güçlükle Kevin'ı okul dansına götürür, Kevin bunun önemsiz olduğunu tavsiye eder. Ben, onun kendi problemlerini, Büyük Üşüme'ye dönüşerek her birini üstlenir ve görüş alanındaki metal objeleri yeme denemesine başlar. Büyük Üşüme'yi kontrol altına almaya Julie, Gwen ve Kevin birleşir, sadece Büyük Üşüme sadece yumurta için koyulmuş yuvayı bulur. Yumurtalardan bebek Necrofgriggianlar çıkar, ve Kevin, Ben hakkında alay ederek ona "anne" olduğunu söyler. Julie, Ben'le scooter ile eve gider, Gwen ve Kevin dansı kaçırırlar, ve Kevin'ın arabasındaki müzikle dans etmeye karar verir.
5""Undercover""
"Gizli İş"
14 Kasım 200810 Şubat 2010 (TNT)
21 Mart 2010 Cartoon Network
205
Kevin, Gwenve Ben birlikte çalışarak bir teleporter yok ederler ve bir tamircinin yardımına ihtiyaçları vardır. Kevin, Cooper'ı önerir, genç çocukken geçmişte Tennyson'lara yardım etmişti. Maalesef, Cooper, DNA Uzaylılar tarafından kaçırılmıştır. Paradox'un zaman makinesini inşa ettiği terk edilmiş askeri üstte izini sürerler. Onlar, Yüksekırk'ın dikili gizli tarlada olduğunu keşfederler. Cooper tarafından alana inşa edilmiş, saklı bir gizemli kemer benzeri düzenek. Cooper'ı kurtarırlar ve dikili jeneratör yok ederler, kemerin vizyongemilerin bir filosu için girişinde harekettedirler ve dünyayı yok edeceklerdir. Jeneratörü yok etmeye karar verirler, Yüksek Irk kontrollenerek yeniler ve operasyonlara alıkoyulmadan devam eder.
6""Pet Project""
"Evcil Hayvan Projesi"
21 Kasım 200811 Şubat 2010 (TNT)
27 Mart 2010 Cartoon Network
206
Sonsuzluk Şövalyeleri'nin bilim adamı Dr. Joseph Chadwick, Sir Morton'a, Ship'i (Gemi) kaçırıp gönderi böylece Sonsuzluk Şövalyeleri, bir yığın uzay gemisi filosuyla kaçırılmış uzaylı ejderhayı dünyaya saldırmak için kullanır. Ship'i kurtarmak için Ben, Gwen ve Kevin, Julie'ye katılır kalelerine baskın yaparlar. Joseph düzenekle Ship'i direndirmeye ikna eder. Sonsuzluk Şövalyeleri' kalesi yokdilier ve grup şidi Ship'in uzay gemisine taşıta binme erişiminden beri Sonsuzlu Şövalyeleri'nin bir yığına dönüştüğü ümit edilir.
7""Grounded""
"Hapis Hayatı"
23 Kasım 200812 Şubat 2010 (TNT)
28 Mart 2010 Cartoon Network
207
Yüksek Irk'la bir kavga sırasındayken, Ben'in ebeveyni onun Çamurateş'e dönüştüğünü görür. Omnitrix'i kullanmasını yasaklar, güçlükle Kevin ve Gwen, DNA Uzaylılar'la savaşırlar. Echo Echo olarak gizlice kaçmayı denedikten sonra, Ben hapis kalır ve fasulyeleri döktüğü için Gwen'de hapis kalır, Kevin terk edilir tek kalır. Kevin'in Dna Uzaylılar'la sorunu olduğundan nihayet Ben İnsanazor olup evini kırarak gider. Bir yük gemisinde küçükavaş olduktan sonra DNA Uzaylılar nadir bir izotopu yayma planlarını kullanırlar, Ben'ni ailesi onu kurtarmaya gelir, kabul etmeliler ki onlar Ben'le gurur duyarlar ve onun olmasına ihtiyacı olduğunu anlarlar.
8""Voided""
"Hükümsüz"
5 Aralık 200815 Şubat 2010 (TNT)
3 Nisan 2010 Cartoon Network
208
Helen ve Manny, Null Void (Geçersiz Gösterici)'de bir tehlikeli düşman var olmasıyla yardım için Ben'i ararlar, düşman: D'Void. Ben tek başına gider, Kevin ve Gwen de geride kalır. Ben şokla "D'Void"in gerçekte eski düşman Dr. Animo olduğunu öğrenirNull Gardiyanlar'nı kontrolü altına almıştır ve Null Void sakinlerini esirleştirmiştir. onları esir işçi olarak kullanır, o boyutsal duvarları delmek için makine inşa etmiştir, orduyla dünyayı ele geçirmeyi planlar. Büyükbaba Max'in yardımıyla, "Max Out" adlı bölümde Null Void'e taşınmıştır, ve küçük bir güçle toplamıştır, Ben, Büyük Üşüme'yle delici makineye hakim olup yok eder ve Dr Animo'yu yok eder. Gwen, portalı açarak Ben'i geri dünyaya döndürür ama Büyükbaba Max ilk Null Void'i tamir etmek için orada onlara katılmayı düşünür.
9""İnside Man ""
"Köstebek"
12 Aralık 200816 Şubat 2010 (TNT)
4 Nisan 2010 Cartoon Network
209
Ekip, Tyler isminde bir adamı kurtarır, Yüksek Irk'ın hiperuzay girişi için olan Osilatör Anahtarı'nı çalmıştır. Kamyonuyla kaza yapar ve kaçarken hafızasını kaybeder. DNA Uzaylılar ve ekip, her ikisi de aygıtla izlerini bulurlar, sonucu savaş. Ekip galip elir, ama gerçekte onlar tyler'ın bir DNA Uzaylı olduğunu keşfederler, onu kontrol eden Xenocyte'e karşı koyarak hakim olur. Daha fazla DNA Uzaylı, Osilatör Anahtarı'nı geri almaya gelirler, mücadele sırasında Tyler esir alınır. Ben, Tyler'ın yeniden Osilatör Anahtarı'nı almasını tercih ederek kurtarıri ve Omnitrix onu insan formunu geri kullandırır. DNA Uzaylılar kaçar, dördü şimdi onların planlarını bilirler ve macera almaya hazırlanırlar.
10""Birds of a Feather ""
"Tüy Kuşları"
12 Aralık 200817 Şubat 2010 (TNT)
10 Nisan 2010 Cartoon Network
210
Bir Arachnichimp (Örümcek Maymun'un ırkı), Simian, gezegenindeki monarşinin sembolü olduğu varsayılan bir kristali almak için yardıma ihtiyaç duyar. Ben yardım teklif eder, ancak Kevin ve Gwen şüphecidir. Savaşın ortasında Ben, Simian'ın yalan söylediğini ve kristalin aslında galaksiler arası bir iletişim istasyonuna güç verdiğini keşfeder. Simian onu çalarak, Dünya'nın Üstün Irk istilasına karşı yardım istemesini önleyecektir.
11""Unearthed ""
"Gün Yüzüne Çıkarılmış"
25 Mart 200918 Şubat 2010 (TNT)
11 Nisan 2010 Cartoon Network
211
Bir bebek Ultibatrous dünyaya belir. Sonra Gen Uzaylılar saldırır. Ve Ben,Kevin ve Gwen savaşmaya hazırlardır. Ama aile ile hiçbir bilgileri yoktur ama savaşıp kazanacaklar gibi görünüyor.
12""War of the Worlds:Part 1 ""
"Dünyalar Savaşı: Bölüm 1"
27 Mart 200919 Şubat 2010 (TNT)
17 Nisan 2010 Cartoon Network
212

Paradox ve Azmuth, Ben'i yaklaşan Üstün Irk filosu hakkında uyarmak için Dünya'ya gelirler. Gwen ve Kevin, tehdide karşı koymak için tanıştıkları tüm müttefikleri toplar. Bu arada Azmuth, Ben'e Omnitrix'in galaksideki her canlı türün DNA'sını içerdiğini ve toplamda 1.000.910 olduğunu söyler. Ben'in Üstün Irk ile etkili bir şekilde savaşabilmesi için ana kontrol kilidini açar.

Bölümdeki ilk uzaylılar: Yıldırım Gülle, Kusmuk, Way Big
13""War of the Worlds:Part 2 ""
"Dünyalar Savaşı: Bölüm 2"
27 Mart 200922 Şubat 2010 (TNT)
18 Nisan 2010 Cartoon Network
213
Savaş çok şiddetlidir. Ben Fırtına Beyin olup güç kaynağına gitmeye çalışır. Ve Başarırlar Artık Yüksek Irklar ve Ben dostlardır. Bu son bölüm gibi Görünse de Asıl Savaş Şimdi Başlar. Ben Çoban Yıldızı'na Dönüşürken Bölüm Biter. Ve 3. sezon başlar.

3. sezon: 2009-2010[değiştir | kaynağı değiştir]

# Bölümün adı Orijinal Gösterim (ABD) Türkiye Gösterimi Üretim Kodu
1""Vengeance of Vilgax: Part 1""
"Vilgax'ın İntikamı: Bölüm 1"
11 Eylül 200919 Eylül 2010 (2010-09-19) (Cartoon Network)
21 Eylül 2010 (TNT)
301
Vilgax, yeni bir ordusuyla yeniden ortaya çıkar. Davranış Galaktik Kodu altında, o her bir dünyayı ziyaret ederek en güçlü şampiyona meydan okuyarak düelloya davet eder, şampiyonların gezegenlerinden ganimet almaya başlar. Her seferde bir şampiyonu yener, güçlerini emer, Onuncu ve son olarak Galaktik Polisler'in Ultimo'sunu da öyle. Elinde on kahramanın gücü ile, Vilgax başta dünyaya ve Ben'e meydan okur. Ben, verilen 24 saate hazırlanır. Bir spor şansı kazanmak amacıyla, Ben Omnitrix'in Ana Kontrol'ünü açarken Azmuth onu bunu yapmaması konusunda uyarır fakat Ben dinlemez.Sonuçta bir patlama gerçekleşir. Ben 10, Gwen ve Kevin'a ne olmuştur?
2""Vengeance of Vilgax:Part 2""
"Vilgax'ın İntikamı: Bölüm 2"
11 Eylül 200919 Eylül 2010 (2010-09-19) (Cartoon Network)
22 Eylül 2010 (TNT)
302
Bu bölüm önceki bölümün devamıdır. Way Big, Krom Taş, Tek hücre ve Örümcek Maymun Ben'den ayrıldıkları için akılsız olmuş beyinlerini kontrol edemiyordur. Ve Ben'den ayrılınca kaçarlar Ben'in Vilgax'la dövüşüne az kalmıştır bu yüzden kaçan uzaylıları yakalaması gerekiyordur. Azmuth Ben'e onları yakalamasını yakalayamazsa 24 saat içerisinde öleceklerini söyler. Uzaylılar Omnitrix'ten ayrıldıkları için Tesisatçı rozetinden yerleri görünüyordu Ben Way Big (Büyük Yön) haricinde hepsini yakaladı Ve Vilgax'la savaştı vilgax Ben'in dönüştüğü bütün uzaylıları yendi ama Ben pes etmedi Gwen ve Kevın Büyük Yön'ü getirdi Ben Büyük Yön'ü yakaladı ve ona dönüşmek istedi ancak ben Krom Taş'a dönüştü Vilgax Parlak Taş'la dövüştü ve Krom Taş'ı kırdı. Ben parçalanmıştı ama sonra birleşerek Elmas Kafa oldu ve Vilgax'ı yendi.
3""Inferno""
"Cehenem"
18 Eylül 200925 Eylül 2010 (Cartoon Network)
23 Eylül 2010 (TNT)
303
Bu bölümde Vulcanus Tekrar Görülür.1. sezonun 4.Bölümünde,kazandığı elmasları zekice kullanıp bir plan yapan Vulkanus geri dönmüştür.Niyeti ise dünyanın çekirdeğine bir bomba gönderip her yerin lav(magma) ile dolmasını sağlamaktır.İnsanlık,Ben'e bağlıdır.Bu sırada bombacı bir dost ile tanışırlar.
4""Fool's Gold ""
"Sahte Altın"
25 Eylül 200925 Eylül 2010 (Cartoon Network) 24 Eylül 2010 (TNT)304
Bir patlamış mısır festivali olur.Bu festivale Başka Gezegenden gelen küçük ve zararsız uzaylılar vardır. Bu uzaylılar patlamış mısır yerse dışkıları altın oluyordur. Ama et yerlerse çok büyük, ilkel, akılsız ve zararlı varlıklar olurlar. Patlamış mısır festivalinin sahibi bu yaratıklardan birine et yedirir. Ve o yaratık dev gibi olur. O yaratığın arkadaşı onu durdurmaya çalışır ama yapamaz. Ben, o yaratığın arkadaşından o devin zayıf noktalarını ister. (Silikon bir zayıf noktadır çünkü silikon zehirlidir.) Ben EKO EKO'ya dönüşür. Ve çoğalır. Tüm Eko Ekolar o evin ağzına girer. Gwen :Eko Eko silikondan yapılmıştır der. O dev normale döner ve gezegenlerine dönerler.
5""Simple ""
"Basit"
9 Ekim 200925 Eylül 2010 (Cartoon Network)305
Ben'in odasında bir hayranından hologram kaydı ışınlanır.Bu kayıt başka bir gezegenden gelmiştir.Bir tanrının hangi tarafı kutsadığını unutan taraflar savaş yapmaktadır.Kırmızı ülke ve mavi ülke.Ben,bu savaşı sonlandırmak için yeni taktikler deneyecektir.
6""Don't Fear the Repo""
"Yakalanmaktan Korkma"
16 Ekim 200926 Eylül 2010 (Cartoon Network)306
İki tane aptal ödül avcısı gemi'nin peşine düşer.Birisi gemiyi yakalamaları için ona ücret vermiştir.Aynı zamanda yasal,mahkeme izinleri de vardır.Ben ve Kevin bu sorunu halletmek için galaksiler arası mahkemeye gitmiştir.Julie ve Gwen ise gemi'yi korumak için dünyada kalmıştır.
7""Single Handed ""
"Elim farklı boyutta"
23 Ekim 200926 Eylül 2010 (Cartoon Network)307
Omnitrix'in peşinde olan bir ödül avcısı, Ben'i Null Void'e gönderir. Ancak sol eli Dünya'da kalır.
8""If All Else Fails ""
"Eğer Her Şey Başarısız Olursa"
6 Kasım 200926 Eylül 2010 (Cartoon Network)308
Ben, Gwen, Max ve Kevin, yanlışlıkla uyanan bir Üstün Irk tarafından harekete geçirilen bir canavarı engellemek zorundadır.
9""In Charm's Way ""
"Tılsımın Yolu"
13 Kasım 2009TBA309
Charmcaster geri döner ve Kevin'i Gwen'e karşı zorla yönlendirir.
10""Ghost Town""
"Hayalet Kasaba"
20 Kasım 200919 Kasım 2010 (CN)
23 Ekim 2010 (TNT)
310
Vilgax, gölge hayalet'in hapis tutulduğu uzay gemisine baskın düzenler. İçeri girer ve gölge hayaletle konuşur.(Ne hakkında konuştukları Primus adlı bölümde ortaya çıkacak) İkisi bir anlaşma yapar.Fakat gölge Hayalet Vilgax'ı kandırır ve onun gezegenini ele geçirir. Vilgax onu tek başına yenemeyeceğini anlayınca Ben 10'den yardım ister. Ben 10 ilk başta Vilgax'a inanmaz ama Gölge Hayalet'ten kalan yara bere izlerini görünce kabul eder. Ben 10 ve arkadaşları Vilgax ile beraber onun gezegenine giderler. Her tarafta gölge askerler olduğu için Vilgax'ın kalesine başka bir yoldan girerler ve en sonunda gölge Hayaletle karşılaşırlar. Ben 10, Vilgax ve Gölge Hayalet arasında büyük bir savaşın başlaması an meselesidir...
11""Trade-Off ""
"Ters Orantı"
4 Aralık 20092 Ekim 2010 (Cartoon Network)311
Darkstar Kevın'la eski hallerine dönmek için anlaşırlar.Uzak bir adanın tapınağında bulunan bir altın yaya benzer nesne bizi eski halimize dönüştürecek diyerek Kevın'ı kandırır.Kevın'ın güçlerini çalar.Bu sırada Gwen'de işin içinde Darkstar'ın olduğunu öğrenir ve onun yanına gider onunda güçlerini yayla içine emer.Bu sefer Ben'de onun yanına gider ve onunda uzaylı güçlerini çalar ve Kevın Darkstar'ın göğsündeki altın yayı kırar ve her şey normale döner.
12""Busy Box ""
"Meşgul Kutu"
11 Aralık 2009TBA312
13""Con of Rath ""
"Rath'in Suçu"
8 Ocak 20103 Ekim 2010 (Cartoon Network)313
İki uzaylı gelerek Ben'e Tiffin adında bir bebek verirler.Bu bebeği karşı taraf uzaylı ırka barış anlaşması için götürmesini isterler.Omnitrix'e bir gariplik olur ve istemeden bir Apoplexian olan Rath adında bir uzaylıya dönüşür.
14""Primus ""
"Primus"
15 Ocak 20103 Ekim 2010314
Vilgax Primus adlı bir gezegene gelir.O anda Azmuth harekete geçer.Ben'nin omnitrix'i Primus'a dönmek ister ve Ben Way Big'ke dönüşerek Vilgax'sı yenmiştir
15""Time Heals""
"Zaman İyleştirir"
22 Ocak 20109 Ekim 2010315
Gwen,Hex'in kütüphanesinden bir büyü kitabı çalar ve Omnıtrıx aşırı yüklenmesi sonucu Kevının mutasyona uğradığı geçmişe gitmek ister ancak Paradox onu bu konuda uyarır.Paradox:"Her şey eskisi gibi olmayabilir." der.
16""The Secret of Chromastone""
"Kromtaş'ın Sırrı"
29 Ocak 201006 Ekim 2010 (CN)316
Ben yine grip olmuştur.Ve bu sırada Ben'in eski dostu Tetrax geri döner ve kristali ister. Ben Tetrax'ın ne dediğini anlamaz.Tetrax,Ben'i Krom Taş'a dönüştürmeye çalışır ama Ben Elmas Kafa'ya dönüşür.Tetrax,Elmas Kafa'yı parçalayarak içerisinden Krom Taşı çıkarır. Ben yine eski haline döner ve bütün bu olanların nedenini anlatır.Tetrax'ın amacı, Vilgax'ın yok ettiği gezegenini tekrar yaratmaktır.
17""Above and Beyond""
"Yukarıdaki ve Ötesi"
12 Mart 20109 Ekim 2010317
Max Helen,Pearce,Manny ve Alen'a uzaydaki tesisatçı biriminden mesaj yollar ve başım dertte beni kurtarın der.Ben'in büyükbabasına saldırdığı mesajda görülür.Hemen tesisatçı birimine giderler.Sonunda ise Ben ve Max ortaya çıkar ve "sizi bir teste tâbi tuttuk" der.Ben de "sonraki durak tesisatçı akademisi der.
18""Vendetta""
"Kan Davası"
19 Mart 2010TBA318
Kewın bir uzaylıyla karşılaşır. Bu uzaylı daha önceden Kewın'ın babasını öldürmüştür. Çünkü Kewının babası bu uzaylının gemisinin anahtarını Çerçeveye çevirmiş ve saklamıştır. Kewın da uzaylıyı tek başına yenmeyi istiyordur. Bu yüzden Gwen ve Ben'i dünya'ya geri göndermiştir.
19–20""The Final Battle""
"Son Savaş"
26 Mart 201010 Ekim 2010319 & 320
Albedo Azmuth'dan Ultımatrıx'i çalar. Vılgaxla anlaşır Ben'i yok etmek için.Albedo Kevin ve Gwen'i kaçırır.Max Albedo'nun elinden kurtulup Ben'e durumu anlatır. Sonra Ben Albedo'nun yanına gider.Albedo ve Ben İnsanazor'a dönüşür ama Ultimatrix sayesinde Ultimate insanazora dönüşür Albedo. Vilgax,Ben'den Omnitrix ve arkadaşları arasında seçim yapmasını ister. Ben arkadaşlarını seçer ve Omnitrix'i Vilgaxa verir. İkinci bölümde Albedo anlaşmamızı bozdun diyerek Omnitrix'i bana verecektin der. Ve Vilgax insanazora dönüşür diğer robotları da insanazora dönüşür ve Albedo'ya saldırırlar. Ben ise Vilgax'ın yanına gider ve Omnitrix'i imha moduna başlatır ve geri sayım başlar. Vilgax:"blöf yapıyorsun" der ama Omnitrix Vilgax'ın kolunda patlar. Bu sefer Vilgax gemisinin rotasını Bellwood'a çarptırıp Dünya'yı yok etmeyi planlar. Ben Albedo'nun kolundaki Ultımatrıx'e de Kendini imha moduna geç der. Albedo Blöf yapıyorsun der ama Ben de ama Vılgaxta blöf olmadı der.Albedo Ben'e Ultımatrıx'ı verir. Ve geri sayımı durdurur. Vılgaxın icabına Ultımate Çamurateşle bakar Vılgax Ortadan kaybolur.