beIN HD (Türkiye)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

beIN HD
BeIN HD logo.jpg
Kuruluş 12 Mayıs 2008 (DIGI yayını)
27 Nisan 2018 (beIN HD yayını)
Kapanış 27 Nisan 2018 (DİGİ yayını)
Şirket Digiturk
Sahibi Çukurova Holding (2008-2013)
TMSF (2013-2015)
beIN Media Group (2015-günümüz)
Slogan Digiturk'le Gelecek, Devamı Gelecek...
Dili Türkçe
Yayın alanı  Türkiye
 Kuzey Kıbrıs
 Azerbaycan
Eski adı DİGİ
Kardeş kanal(lar) beIN SPORTS HD
beIN MOVIES HD
beIN BOX OFFICE HD
beIN İz HD
beIN 4K
İzlenebilirlik
Uydu yayını
Digiturk 1. Kanal (HD)
İnternet protokolü üzerinden televizyon
Digiturk Play 1. Kanal (HD)

beIN HD, Digiturk platformunu tanıtmak için yayın yapan televizyon kanallarıdır. DIGI ismindeyken bir dönem Turksat üzerinden şifresiz yayın yapmıştır.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

  • 12 Mayıs 2008'de Digi adıyla Türksat uydusunda, 11729 V 15555 frekansında şifresiz olarak S'nek TV'nin yerine yayına başladı. Bu Digiturk platformunun ilk şifresiz kanalıydı. Lig TV'deki (şimdi beIN SPORTS) bazı programları ve maç özetlerini, Home TV'deki (sonradan kapandı; yayınladığı programlar halen BeIN H&E'da devam etmekte) Türkmax'taki (şimdi beIN MOVIES Turk) bazı program ve filmleri, Kapanan S'nek kanalındaki bazı programları, JOJO (sonradan kapandı) kanalındaki bazı çocuk programlarını ve çizgi filmleri yayınlamaya başladı.
  • 4 Eylül 2008'de kanal şifreli yayına dönerek Digiturk platformunun paket ve kanal tanıtımlarını yapan bir kanala dönüştü.
  • 2012 yılından itibaren her ay bir Digiturk kanalını bütün üyelerine ücretsiz olarak yayınlayan dönüşümlü bir kanal olarak yayınlarına devam etti.
  • 2015 yılından beri kanal Pop-Up kanallarıyla da dönüşümlü yayın yapmaya başladı. Bazen SD, bazen ise HD görüntü kalitesinde yayın yapmaktaydı.
  • 6 Mart 2018'de kanalın SD yayınları sonlandı. Kanal sadece HD görüntü kalitesinde yayın yapmaktadır.
  • 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren beIN Media Group Digiturk platformunu satın aldıktan sonraki dönemde; 2 Nisan 2018'de kanalın adı beIN HD olacak şekilde değiştirildi. Kanal pop-up kanallar; Ramazan özel kanalı ve benzeri yayınlara ev sahipliği eder. Pop-up kanal olmadığı zaman da her ay bir Digiturk kanalını bütün üyelerine ücretsiz olarak yayınlar.

Logolar[değiştir | kaynağı değiştir]

Özel Kanallar[değiştir | kaynağı değiştir]

Özel kanallar sadece özel zamanlarda ve özel günlerde yeni numaralı kanallarda yayın yapan film, dizi ve dini içerikli kanallardır. 1. Kanaldan yayın yapan özel kanalların tablosu:

Kanal numarası Kanal adı Yayın ülkesi Yayın süresi Tür Yayın Formatı HD Not
1 beIN MOVIES Oscars HD  Türkiye 24 saat Film HDTV Oscar ödül töreni zamanında eski ve yeni Oscar'lı ya da Oscar'a aday olmuş filmleri yayınlar.
1 beIN MOVIES Star Wars HD  Türkiye 24 saat Film HDTV Yeni bir Star Wars filmi vizyona girdiğinde eski ve yeni filmlerini, belgesellerini yayınlar.
1 beIN MOVIES Star Trek HD  Türkiye 24 saat Film HDTV Yeni bir Star Trek filmi vizyona girdiğinde eski ve yeni filmlerini, belgesellerini yayınlar.
1 beIN MOVIES 007 HD  Türkiye 24 saat Film HDTV Yeni bir James Bond filmi vizyona girdiğinde eski ve yeni filmlerini, belgesellerini yayınlar.
1 beIN Ramazan HD  Türkiye 24 saat Dini HDTV Ramazan ayında dini ve yemek programları yayınlar.
- beIN Movies Yeşilçam HD  Türkiye 24 saat Film HDTV 1. Kanaldan yayına başlayacağı söylendi ama başlanmadı.
1 beIN Game Of Thrones HD  Türkiye 24 saat Dizi HDTV Yeni bir Game Of Thrones sezonu başlayacağı zaman eski ve yeni bölümleri, belgeselleri yayınlar.
1 beIN Emmys HD  Türkiye 24 saat Dizi HDTV Emmy ödül töreni zamanında eski ve yeni Emmy'li ya da Emmy'e aday olmuş filmleri yayınlar.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Digiturk Tüm Kanallar