Bart Gets Famous

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
"Bart Gets Famous"
Bölüm no. 93
Ürün kodu 1F11
Yayın tarihi 3 Şubat 1994 (1994-02-03)
Dizi sorumlusu David Mirkin
Senarist John Swartzwelder
Yönetmen Susie Dietter
Kara tahta şakası "Ödevim, tek kollu bir adam tarafından çalınmadı."[1]
DVD yorumları Matt Groening
James L. Brooks
David Mirkin
Conan O'Brien
Susie Dietter
David Silverman
Konuk oyuncu(lar)
Conan O'Brien
Sezonlar

Bart Gets Famous, ABD animasyon televizyon dizisi Simpsonlar'ın beşinci sezonunun on ikinci bölümüdür. İlk kez 3 Şubat 1994 tarihinde Amerika'nın Fox kanalında yayınlandı. Bölümde Bart, Palyaço Krusty'nin asistanı olarak işe başlar. Fakat çok geçmeden işten sıkılır ve ayrılmaya yaklaşır. Bir gün Krusty, Bart'ı bir skeçte kullanmak ister ve baştan savma yapılmış skeç esnasında Bart "Onu ben yapmadım" dediğinde kazara ünlü olur. Bu sloganıyla şöhreti elde eder ve kısa süre sonra tek bir replikle ünlü olmaktan sıkılır.

Bölüm, John Swartzwelder tarafından yazıldı ve Susie Dietter tarafından yönetildi böylece "Bart Gets Famous", Dietter'ın dizide yönettiği ilk bölüm oldu. Dizideki birçok karakterin sloganı vardır ve bölüm, mizaha dayalı slogan kullanıı ile alay etmektedir. Yazarlar, "kötü şeylerin gerçekten nasıl popüler olduğunu göstermek" için "iğrenç" bir deyiş olan "Onu ben yapmadım"ı seçtiler. Dizinin dördüncü sezonun tümü ve beşinci sezonunun ilk bölümlerinde yazar olarak yer alan Conan O'Brien bölümde kendisi olarak yer aldı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Richmond, Ray (1997). The Simpsons: A Complete Guide to Our Favorite Family. Harper Collins Publishers. s. 133. ISBN 0-00-638898-1.