Başrolde Aşk

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Başrolde Aşk
Basroldeask.jpg
Tür Sitcom
Senarist Aslı Zengin
Ceren Aslan
Yönetmen Bülent İşbilen
Başrol Mustafa Sandal
Dolunay Soysert
Erdem Yener
Vildan Atasever
Akasya Asıltürkmen
Güçlü Yalçıner
Mert Turak
Nevra Serezli
Bülent Kayabaş
Tema müziği bestecisi Tansu Kızılırmak - Gürkan Kömürcü (Lotus Müzik)
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 25
Yapım
Yapımcı Murat Tokat, Mahsun Kırmızıgül
Gösterim süresi 60 dakika
Yapım şirketi Boyut Film
Yayın bilgileri
Kanal TRT 1
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 15 Nisan 2011 – 17 Ocak 2012
Durumu Yayından kaldırıldı.
Dış bağlantılar
İnternet sitesi

Başrolde Aşk, Türk sitcom, televizyon dizisi. 15 Nisan 2011 tarihinde TRT 1'de "Gülmeye hazır mısınız?" sloganıyla yayınlanmıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Başrolde Aşk adlı sitcom, şov dünyasında yaşanan trajikomik olaylar bir cast - menajerlik ajansı etrafında ekrana taşındı. Günümüz kadın - erkek ilişkilerini komik ve eğlenceli bir dille ekrana getirirken, popüler dünya içinde yer alan ünlülerin hayatlarında olup bitenlere ışık tutulmuştur.

İstanbul’un güzel semtlerinden birinde annesi Gönül (Nevra Serezli), babası Tahir (Bülent Kayabaş) ve kız kardeşi Eda (Akasya Asıltürkmen) ile birlikte yaşayan Gani (Mustafa Sandal), işinde hırslı bir menajerdir. Tahir bey geçmişte gazinolarda organizatörlük ve sanatçıların menajerliğini yapmıştığı için, bu işi 70’li 80’li yılların iş yapma alışkanlığıyla götürmeye, oğlu Gani ise günümüzde geçerli olan kurallara göre yapmaya çalışmaktadır. Bu nedenle, Tahir bey menajerlik yapan oğlunu yaptığı şeylerden dolayı sürekli eleştirir, eşi eski assolist Gönül ise devamlı olarak oğlunu över. Evlilik dışında herhangi bir ideali olmayan Eda ise hayatını Facebook ve Twitter’da mesaj yazarak geçirmektedir.

Gani 8 ay önce eşi Ceyda’dan (Dolunay Soysert) boşanmıştır. Fakat birlikte çalışmak zorundadırlar. Şirket bugünlere Ceyda’nın çabalarıyla gelmiştir. Gani ve Ceyda yeni boşanmış olmalarına rağmen birbirlerine hala aşık ve birbirini kıskanan bir çiftir.

Gani’nin ideali, şöhret edeceği dizi oyuncuları üzerinden para kazanmaktır. İlk keşfi Sarp Sezgin’e (Erdem Yener) kendi oturdukları apartmanda ev tutar. Ancak sadece Sarp’la kalmaz. Çünkü Sarp’ın başını devamlı belaya sokan arkadaşı Aytek de Sarp’ın yanında yaşayacaktır. O da yetmez… Abisi Derya da karısı tarafından evden kovulmuş, yanlarına gelmiştir.

Sarp, kadınlara güvenini yitirmiş, özel hayatında yalnızlığı tercih eden, günü birlik ilişkiler yaşayan, menajer Gani Galip'in meşhur etmeye çalıştığı ve bir dizide oynayarak hayatı değişen bir aktördür. Sarp’ın hayatı menajeri Gani sayesinde değişmeye başlar. Kadınlara karşı güvenini yitirmiş olan Sarp, Ceyda’nın üniversiteden arkadaşı Öykü (Vildan Atasever) ile tanışır ve sürpriz gelişmeler olur. Bir yandan Sarp’ın bir dizide başrolü alıp, dikiş tutturma çabası diğer yandan arkadaşlarıyla başından geçen eğlenceli olaylar dizinin genel konusunu oluşturmaktadır.

Erkeklere karşı inanç ve güvenini yitirmiş Öykü ise bir balerindir.Sarp Sezgin adlı çapkın bir genç aktörle karşılaşıp ona gönül vermesiyle ivme kazanan komik olayları ekrana getirilmiştir.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

Lotus Müzik

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]