Ayrılık (film, 2010)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
BSRF (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 15.49, 18 Ekim 2015 tarihli sürüm (BSRF, Ayrılık (film) sayfasını Ayrılık (film, 2010) sayfasına yönlendirme üzerinden taşıdı)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Ayrılık
Yönetmen Feo Aladağ
Senarist Feo Aladağ
Oyuncular Sibel Kekilli, Ufuk Bayraktar
Süre 119 dakika
Dil Almanca/Türkçe

Ayrılık (Almancası die Fremde) - Yönetmenliğini Feo Aladağ'ın yaptığı 2010 yılında ekrana çıkmış bir Alman-Türk filmi. Başrolü Sibel Kekilli oynamaktadır.

Konusu: Almanya doğumlu Umay İstanbul'da yaşadığı bunaltıcı ve zalim evliliğinden kaçarak Berlin'deki ailesinin yanına geri döner. Yanına küçük oğlu Cem'i de almıştır. Umudu ailesi ile birlikte daha iyi bir hayat yaşamaktır... Fakat Umay'ın bu beklenmedik dönüşü aile içinde büyük çatışmalara sebep olur...

Birbirine bağlı bu küçük Türk ailesi Umay'a karşı duydukları sevgi ve yaşadıkları ortamın onların üzerindeki baskısı arasında kalmıştır. Aile küçük Cem'i babasına göndermeye karar verdiğinde Umay, özgür ve oğlu ile birlikte yaşayacağı yeni bir hayat için kendini güçlü hisseder... Fakat ailesinin sevgisine olan ihtiyacı bu yeni hayatta onu birçok kez takılıp düşmek zorunda bırakacaktır.

Oyuncular