Ayaz (film)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Ayaz
Yönetmen Hakan Kurşun
Yapımcı Lütfi Kara
Senarist Orhan Kaya
Oyuncular Çiğdem Aysu
Gökhan Tepe
Cemal Hünal
Arda Kural
Tamer Levent
Müzik Serkan Akgün
Stüdyo Mass Media
Türü Dram, Aşk, Aksiyon
Renk Renkli
Yapım yılı 2012
Çıkış tarih(ler)i 23 Mart 2012
Ülke Türkiye
Dil Türkçe
Resmî sitesi

Ayaz, yönetmenliğini Hakan Kurşun'un yaptığı 2012 Türk dram, aksiyon filmidir. Film 23 Mart 2012 tarihinde gösterimdedir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Deniz, yıllar önce ölen sevgisi Ayaz’ı bir türlü unutamadan Marmaris’te kendi halinde yaşamaktadır. Yaşadığı evin bir odasını tamamen Ayaz’la ilgili anılarına ayırmıştır. Ayaz’ın ölümünden , yer altı dünyasının ünlü isimlerinden Şefik Yeşilyurt’un oğlu Arda sorumludur. Ancak Ayaz’ın cesedi bulunamadığından Arda serbest olarak hayatını sürdürmektedir. Hayatla bağını koparmış olan Deniz’i yeniden hayata bağlayan kişi, birkaç ay önce Marmaris’e yerleşmiş olan Dilara’dır. Spor organizasyonları ile ilgilenen Dilara’nın sponsorluğunu ise Şefik Yeşilyurt sağlamaktadır. Deniz, Dilara ile birlikteyken çoğu zaman Ayaz’la geçirdiği mutlu anları hatırlar.

Deniz’in hayatında bunlar olurken Türkiye genelinde uyuşturucu baronlarına yönelik suikast ve cinayet serileri Marmaris’e sıçramıştır. Sanki birileri uyuşturucu baronlarını bilerek oraya çekmekte ve öldürmektedir. Son üç aydır Marmaris’te işlenen cinayetlerde, seri katil, bir tarafında “ayaz” (domino oyununda boş taşa verilen isim) diğer tarafında öldürdüğü kişi sayısını gösteren bir domino taşı bırakmaktadır. Katilin bir tarafı Ayaz olan domino taşı bırakması, cinayetleri işleyen kişinin Deniz olması ihtimalini güçlendirir.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]