Annem

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Annem
Annem.jpg
Annem Dizi Afişi
Format Televizyon dizisi
Tür Dram
Senarist Gamze Özer
Yönetmen Faruk Teber
Başrol Vahide Perçin
Duygu Yetiş
Talat Bulut
İlhan Şeşen
Emel Göksu
Tema müziği bestecisi Kıraç
Besteci Kıraç
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 64 (bölümleri listesi)
Yapım
Yapımcı Faruk Turgut
Mekân İstanbul
Gösterim süresi 100 dakika
Yapım şirketi Gold Film
Yayın bilgileri
Kanal Kanal D (HD) (2007-2009)
Resim formatı 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 6 Eylül 2007 - 28 Mayıs 2009
Durumu Sona erdi
Dış bağlantılar
[annem.goldfilm.com.tr İnternet sitesi]

Annem, Gold Film imzalı, 2007-2009 yılları arasında Kanal D'de yayımlanan dram türündeki Türk televizyon dizisidir. Başrollerini Vahide Perçin, Talat Bulut, Duygu Yetiş, Emel Göksu ve İlhan Şeşen paylaşmıştır. İlk bölümü 6 Eylül 2007 tarihinde yayımlandı. Dizi üzerinde yaklaşık 6 ay kadar çalışılmıştır. 2 sezondan oluşan dizi, 28 Mayıs 2009 tarihinde yayımlanan 64. bölümü ile final yaparak sona erdi.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından 'Annem' dizisindeki Zeynep Eğilmez adlı karakteri ile Vahide Perçin, 2008 yılının Kadın Oyuncusu ödülünü almıştır.[1]

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Zeynep (Vahide Perçin) ve Musa (Talat Bulut) üniversitede tanışıp birbirlerine aşık olurlar. Daha sonra evlenirler. Zeynep ve Musa'nın 3 yıl çocukları olmaz. Bir gün Zeynep hamile kalır. Ama tam o sırada Zeynep, Musa'nın kendisini başka bir kadın ile aldattığını öğrenir. Musa'ya hamile olduğunu söylemeden Musa'dan boşanır. Musa ile Zeynep boşandıktan sonra Zeynep'in çocuğu dünyaya gelir. Zeynep çocuğuna Gonca (Duygu Yetiş) adını verir. Musa'dan boşanan Zeynep, babasından kalma bir arsaya ev yapar. Cumartesi günleri evlerinin yanına kurulan pazarda köfte satarak geçimlerini sağlar. Gonca artık 16 yaşına gelmiştir. Haliyle istekleri de artar. Gonca'nın gecekonduda yaşaması onu diğer arkadaşlarından küçük düşürdüğünden arkadaşlarına bunu söyleyemez. Gonca diğer arkadaşları gibi güzel bir evlerinin olması, bilgisayarının olması ve kendine ait bir odasının olmasını ister. Çok sıkıntılı günler geçiren Gonca okulun tuvaletlerinde sigara içerken müdüre yakalanır. Velisi olarak dayısı gider. Gonca'nın annesi Zeynep'de kızının sigara içtiğini anlar. Kızıyla tartışırlar. Bunun sonucunda Gonca evden kaçarak dayısının evine gider. Zeynep, komşusu( Polis ile karakola baş vururlar. Polisler Gonca'yı bulabilmek için, Gonca'nın babası olan Bayındırlık ve İskan Bakanı Musa'ya haber verirler. Musa, Zeynep'den bir kızının olduğunu duyunca şoke olur. Dayı daha sonra Gonca'yı Zeynep'e götürür. Ama Musa bir kızının olduğunu öğrenmiştir. Zeynep'in bulundu adrese gelir. Zeynep ile Musa birbirleri ile konuşurken Gonca, Musa'nın babası olduğunu öğrenince şoke olur. Zeynep çünkü Gonca'ya babasının öldüğünü söylemiştir. Şimdi Musa sevgilisi Ayşe (Seda Akman) istemesede Gonca'yı yanına almak ister. Musa bunca yıl sonra öğrendiği kızını bırakmaya hiç niyeti yoktur. Zeynep kızını Musa'ya vermek istemese de kızının daha iyi şartlarda yaşaması için babasının yanına gitmesine izin verir. Gonca babasının yanına gidince Musa, Ayşe ile iletişimini kesmeye başlar. Ama Ayşe'nin hamile olduğunu ve çocuğun down sendromu geçirdiğini öğrenince Ayşe ile evlenmek zorunda kalacaktır. Bu sırada Zeynep'in kardeşi Mehmet eski eniştesi Musa'nın yanında şoför olarak işe girmiş daha sonra da sevgilisi Süreyya Eren ile evlenmiştir. Musa'nın kardeşi İbrahim Bayri, karısı Zehra'yı başka bir kadın ile aldatmış Zehra'da kaynanası Emine Bayri'nin yanına kızı ile sığınmıştır. Ali (İlhan Şeşen) ise Zeynep ile evlenmek istemekte ama rakibinin bir bakan olduğunu unutmamaktadır.

Oyuncu kadrosu ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Aktör/Aktris Rol
Vahide Perçin Zeynep Eğilmez
Talat Bulut Musa Bayri
İlhan Şeşen Ali Aydın (Polis Ali)
Seda Akman Ayşe Altay
Duygu Yetiş Gonca Eğilmez
Tuncer Salman Mehmet Eğilmez
Emel Göksu Emine Bayri
Zeynep Gülmez Süreyya Eğilmez
Ayla Arslancan Neriman Nine (Otçu Nine)
Ali Uyandıran Cahit Başto
Cavit Çetin Güner Eymen Saygı
Türkü Turan Pınar Umay
Eren Körler Ömer Aydın
Melda Arat Zehra Akhun
Erdal Bilingen İbrahim Bayri
Beste Sönmezocak Arzu Bayındır
Gökçe Es Özlem Çaka

Zeynep Eğilmez[değiştir | kaynağı değiştir]

Zeynep Eğilmez
İlk görünüm 1. Bölüm
Son görünüm 64.Bölüm
Canlandıran Vahide Perçin
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Fakülteli
Cinsiyet Kadın
Meslek Köfteci
Unvan Fakülteli
Çocuklar Gonca Eğilmez

Vahide Perçin tarafından canlandırılan Annem dizisi karakteri. Dizinin başrol karakterlerindendir.

Mehmet Eğilmez'in kardeşidir.Babasının adı İbrahim Eğilmez'dir.Mehmet Eğilmez yani kardeşi, Süreyya Eren ile evlenirken Mehmet Eğilmez'in baba adına İbrahim denilmiştir.Kendisi Urfalı'dır.Lise'yi okurken Musa Bayri'ye âşık olmuştur.Aralarında birkaç yıl süren aşkdan sonra evlenmişlerdir.Üç yıl çocukları olmamıştır.Musa Bayri, Zeynep'i başka bir kadın ile aldatmıştır.Bunu duyan Zeynep, Musa'dan boşanmıştır.Zeynep Musa'ya kızgın olduğundan hamile olduğunu bile söylememiştir.Zeynep babasından habersiz kızını büyütüp 16 yaşına getirmiştir.Kendisini Musa'nın bulmayacağı bir yer olan ve ailesinden kalan arsaya bir ev yapıp geçimini köftecilikle sağlamıştır.Odasının bilgisayarının olmaması gibi nedenlerden dolayı evden kaçan Gonca dayısı Mehmet'e sığınmıştır.Zeynep ise polis komşusu Ali'den yardım istemiştir.Zeynep Ali'nin önerisi ile polise gitmiş ama polis merkezi Gonca'nın babasının adını istemiştir.Musa'nın adını vermek istemeyen Zeynep sonunda söylemiştir.Polisler Musa Bayri'ye haber verince Musa şoke olmuştur.Musa eskiden millet vekilidir.Ama artık Bayındırlık ve İskan Bakanı olmuştur.

Musa polislerden aldığı adres ile Zeynep'in evine gelip neden Gonca'yı sakladığını sormuştur. Gonca ise öldüğü sandığı babasının yaşadığını öğrenince şaşırmıştır. Musa Gonca'yı yanına almak istemektedir.İlk başta kızını vermek istemeyen Zeynep daha sonra kabul eder. Çünkü kızı babasına giderse daha iyi şartlarda yetişecektir.Ama Gonca rahatsız olur. Çünkü babası Musa, Ayşe Altay isimli kadın ile evlenecektir.Ali Polis (Ali Aydın) ise Zeynep'e aşıktır.Musa kızını yanına aldıktan sonra Zeynep ile daha çok görüşmekte ve araları iyileşmektedir.Emine Bayri yani Musa Bayri'nin annesi de Zeynep ile görüşmeye başlamaktadır.Musa Ayşe'yi bırakmak istemektedir.Ama Ayşe'nin hamile olduğunu öğrenince Zeynep'i bırakmak zorunda kalır.Aslında hala ikisi biribirini sevmektedir.Zeynep Eğilmez ayrıca köftecilikle birlikte Musa Bayri'nin kardeşi İbrahim Bayri'nin şirketinde de çalışmaktadır.Ayşe Altay ise On Tv adlı kanalın yöneticilerindendir.Musa, Zeynep ve Ayşe çoğu kez Ayşe'nin yönetici arkadaşları tarafından gazetelere çıkmıştır.

Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Yayın günü ve saati Sezon başlangıcı Sezon finali Çekilen bölüm sayısı Bölüm aralığı Yayın yılı TV kanalı
1. sezon Perşembe 22.00 6 Eylül 2007 19 Haziran 2008 37 1-37 2007-2008 Kanal D
2. sezon Perşembe
22.00 /
22.15
11 Eylül 2008 28 Mayıs 2009
(Final)
27 38-64 2008-2009

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]