Ana Lilian de la Macorra

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Ana Lilian de la Macorra Apellániz (d. 27 Kasım 1957, Meksiko), yapımcı ve eski Meksikalı aktris, El Chavo del Ocho, El Chapulín Colorado ve Chespirito programlarında; 1975-1980 arasında, 1978'de El Chavo del Ocho'da Paty'nin kalıcı rolünü aldı.[1]

Televisa'da ilk yıllar ve kariyer[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana Lilian 27 Kasım 1957'de Meksiko, DF'de doğdu. Çocukluğundan beri hayvanlara, kitaplara ve müziğe düşkündü. Çok meraklı olmanın ve insanlarla daha derin konulara girmeye başlamasının yanı sıra.

Gençliğinde hemşire, resepsiyonist ve sekreter olarak çalıştı.[2]

Ana Lilian, üniversitede okurken işini kaybettikten sonra Televisa'da prodüksiyon asistanı olarak çalışmaya başladı ve daha sonra El Chavo del Ocho ve El Chapulín Colorado programlarının editörü oldu. 1978'de Chespirito, Tía Gloria ve yeğeni Paty olan iki ekstra karakter içeren üç bölüm yazdı. Pek çok aktris geldi ve Ana Lilian oyuncu kadrosundan sorumluydu. Ama hiçbiri kız gibi görünmeyi başaramadığı için, Chespirito, Gloria Teyze rolünü oynayan aktris Regina Torné'ye benzemesinin yanı sıra, güzelliği ve kız gibi yüzü göz önüne alındığında ona Paty rolünü teklif etti.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Ana de la Macorra-sitio oficial". www.facebook.com. 1 Ağustos 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Kasım 2020. 
  2. ^ TROME, NOTICIAS (9 Temmuz 2017). "'El Chavo del 8': 'Paty', ¿la recuerdas? Así luce 40 años después [FOTOS Y VIDEOS] | ACTUALIDAD". Trome (İspanyolca). 10 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Kasım 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

IMDb'de Ana Lilian de la Macorra