Amnesia: A Machine For Pigs

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Amnesia: A Machine For Pigs
Geliştirici The Chinese Room Edit this on Wikidata
Yayımcı Frictional Games
Yapımcı The Chinese Room
Besteci Jessica Curry
Seri Amnesia
Motor HPL Engine 2
Platformlar Microsoft Windows
Mac OS X
Linux
Çıkış 2013'ün 2. çeyreği
Mod Tek oyunculu oyun Edit this on Wikidata

Amnesia: A Machine for Pigs, Amnesia: Dark Descent oyunun devamı olarak çıkacak bir oyundur. Oyunun türü, bir önceki oyunda olduğu gibi tek oyunculu korku oyunu olacaktır. Bu oyunun yapımında, Frictional Games'le beraber The Chinese Room da var. Oyunun çıkış tarihi, 2013'ün ikinci çeyreği olarak açıklandı.[1]

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunun temel özellikleri, önceki oyunla aynı olacak (çevredeki eşyalarla etkileşim). Ancak bazı bileşenler kaldırıldı. Bu bileşenlerin yerine yeni bileşenler eklendi. Bu sayede, önceki oyunun ustalarının bile yeni oyunda zorlanması amaçlanmıştır.[2] Ayrıca önceki oyundan farklı olarak, oyunda dış mekana çıkılabilmektedir.

Hikaye[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunun ana karakteri, Oswald Mandus adında zengin bir fabrika sahibidir. Oyun 1899 yılında geçmekte. Karakter, Meksika'da yapılan bir araştırmadan döndükten sonra, ateşli bir hastalığa yakalanır. Rüyalarında sık sık kara bir makine görür. Bilincini yeniden kazanana kadar ne kadar geçtiğini bilmemekle beraber, bilincini yeniden kazandığında, bir makinenin çalışmaya başladığını duyar.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]