Alphonse Elric

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Fullmetal Alchemist Karakter
Al elric.jpg
Karakter adı Alphonse Elric
Seiyū Rie Kugimiya
Yaş 14
Akrabaları Edward Elric
Van Hohenheim

Alphonse Elric (アルフォンス・エルリック, Arufonsu Erurikku), Fullmetal Alchemist adlı manga ve anime serisinin kurgusal karakterlerinden biridir. Ölmüş annelerini hayata geri döndürmek için yaptıkları simyasal bir deney sırasında vücudunu kaybetmiş bir çocuktur. Bir yaş büyük abisi Edward Elric tarafından ruhu, metal bir zırha sabitlenmiştir.

Al’in kan mührü, zırhın arka tarafında, boynun hemen altında ve içeridedir. Ed’in kanıyla çizilmiştir. Ed’e göre, Al’in zırhını düzenlerken dikkat edilmelidir, mühür dönüŞüm esnasında çalışır durumda olmalıdır. Eğer kan mührü silinirse Al’in ruhu kaybolacaktır.

Finalde Edward onu kendini feda ederek kurtarmıştır, Alphonse eski vücuduna kavuşmuştur.

Güçleri ve becerileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Alphonse, kardeşi Edward ile İnsan Dönüştürmesi'ne teşebbüs ettiklerinde, "Kapı"ya gittiler ve kaybettikleri uzuvların yerine simya ile ilgili belli bilgiler aldılar. Maalesef Edward'ın sadece sol bacağı giderken Alphonse'un tüm vücudu gitti, bu yüzden Edward ruhunu metal bir zırha mühürlemek için yeniden simya kullandı ve Edward sağ kolunu da biricik kardeşinin ruhunu geri getirmek için feda etti. Mühürlenme esnasında tüm anıları yok olan Alphonse, (sonradan hatırladığı tüm anılar başkalarının anlattıklarıdır.)"Kapı" tecrübesini unuttu. Ancak daha sonra acı bir şekilde yeniden hatırladı. Bu yüzden abisi gibi Dönüştürme Çemberi kullanmadan dönüşüm yapabilir. Bunun dışında savunma sporlarında oldukça iyidir.