Agoda

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Agoda Pte. Ltd.
Agoda logo.png
Slogan "daha akıllı otel rezervasyonu"
Alan Turizm sektörü
Hizmetleri Online Otel Rezervasyonu
Ana sayfa www.agoda.com

Agoda.com özellikle Asya’da otel rezervasyonları konusunda uzman bir Online Seyahat Sitesidir. Merkezi Singapur’da yer alan şirketin ana operasyonları Bangkok, Kuala Lumpur, Tokyo, Sidney, Hong Kong ve Budapeşte’den idare edilmekte bunların yanında Asya, Afrika, Orta Doğu, Avrupa ve Amerika’da ofisleri bulunmaktadır.

Geçmiş[değiştir | kaynağı değiştir]

Şirket 1990’lı yıllarda PlanetHoliday.com adı altında Tayland, Phuket’te kuruldu. 2003 yılında PrecisionReservations.com ile partnerlik anlaşması imzalandı. 2005 yılında iki şirket Agoda Company Pte. Ltd. adı altında birleşme kararı aldı.

Satınalım[değiştir | kaynağı değiştir]

Kasım 2007’de şirket Priceline.com (Nasdaq:PCLN) tarafından satın alınırken bu işlem dünyanın en büyük üçüncü satınalımı oldu.[1] 2013 ortası itibarıyla şirketin 285.000 otelle anlaşması bulunurken dünya çapında 20 ülkeden 1200 çalışanı bulunuyor. Şirketin sitesi aralarında Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Japonca, Rusça, Korece ve Taycanın da bulunduğu 38 dilde hizmet veriyor.

Operasyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Agoda.com otel rezervasyonlarında en düşük fiyat garantisi verir. Müşterileri aynı konaklama tarihlerinde başka bir siteden daha düşük bir fiyat bulursa fiyatını ya bu fiyata ya da bunun altına düşürür. Agoda.com’da 5 milyona yakın özgün müşteri değerlendirmesi yerini alır. Site 24 saat 365 gün 17 dilde telefon ve emaille müşteri hizmeti vermektedir.

Agoda.com’un hem iOS[2] hem de Android[3] platformları için mobil uygulamaları bulunmaktadır. Uygulamalarda normal siteden yapılan tüm işlemler gerçekleştirilebilir..

Ödüller[değiştir | kaynağı değiştir]

Agoda.com, Travelmole Web Ödülleri Asya kategorisinde 2008 ve 2012 en iyi konaklama sitesini ödülünün sahibidir.[4]

Üyeliği bulunan organizasyonlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Agoda.com 2006 yılından bu yana PATA (Pacific Asia Travel Association) üyesidir.

Dipnotlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]