Adrian Pennino

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Adrian Pennino
Rocky karakteri
İlk görünüm Rocky
Son görünüm Rocky Balboa ve Rocky V
Yaratan Sylvester Stallone
Canlandıran Talia Shire
Bilgileri
Çocuklar 1
Doğum ve ölüm d. 1950 , Philadelphia - ö. 2002, Philadelphia; {{{ölüm nedeni}}}

Adrian Pennino (25 Nisan 1946 - 11 Haziran 2002), Rocky film serilerindeki kurgusal karakter, Talia Shire canlandırmaktadır.

Adrian iki kez dünya ağır siklet şampiyonu boksör Rocky Balboa eşi, Paulie Pennino'nun küçük kız kardeşi. Adrian ilk işine petshopla başlar. Rocky sürekli onu ziyarete gelir ondan kaplumbağa yemi ve yiyecek ister ayrıca espri yapıp onu güldürmeye çalışır.

Rocky ile Adrian ilk buluşmasını şükran gününde yapmışlardır ve buz pateni salonuna gitmişlerdir orada Rocky'nin dövüş stili ve kariyeriyle ilgili konuşmuşlardır. Daha sonra Rocky'nin evine gitmişlerdir ve orada kaynaşıp flört yaşamaya başlamışlardır. Rocky I filminde Rocky, Apollo Creed ile maç yapacağı sıra Adrian onu soyunma odasına bekleyeceğini söylemiştir.

Rocky II filminde ise Rocky ile Adrian evlenirler. Apollo ile yapılacak olan rövanş maçından günler önce Rocky'nin çocuğu olmuştur ve Rocky rövanş maçındaki galibiyeti karısı Adrian'a ve oğluna hediye etmiştir.

Hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Adrian utangaç biridir ve ilk filmlerde gözlük takmasına rağmen sonraki filmlerde gözlük takmaz. Duygusaldır ve Rocky'e motivasyon verir. Buz pateni yapmayı sever.