Adem Güneş

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Adem Güneş
Doğum Adem
1969
Ankara
Milliyet Türk
Vatandaşlık Türkiye
Eğitim Rotterdam Üniversitesi
Meslek Pedagog

Adem Güneş, (d. 1969, Ankara), Pedagog

İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Üniversiteyi Rotterdam Üniversitesi tamamlayan Güneş, 18 yıl Hollanda'da yaşamıştır. 2008 yılında Türkiye'ye dönen Adem Güneş, duyarlılık eğitimine ağırlık vermiştir. Cezasız çocuk eğitimi üzerinde ısrarla duran Pedagog, Fatih Üniversitesi Fatih Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Yüksek Lisans yapmış, tezinde "Cezanın sosyal şiddete dönüşmesi" üzerinde çalışmıştır. Halen Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde Sakarya Üniversitesi Doktora çalışması yapan Güneş'in yayınlanmış 7 Türkçe ve 1 İngilizce eseri vardır.

Çalışmaları yurt dışındaki üniversiteler tarafından da dikkate alınan Adem Güneş'in "Anadolu Pedagojisi" tanımı Bristol Üniversitesi'nde Bristol University Yüksek Lisans Tez konusu olarak ele alınmış ve "Anadolu Pedagojisi" bilim literatürüne girmiştir. Oslo Üniversitesi'nde University of Oslo hazırlanılan bir bilimsel makalede Adem Güneş'in çalışmalarından bahsedilmektedir.

2011 yılında Türkiye Çocuk Zirvesi tarafından Çocuk Dostu ödülü, 2012 yılında Medya Etik Konseyi tarafından Aile ve Çocuk Programları Medya Etik Ödülü verilmiştir.

Yayınlanmış 8 Türkçe ve 1 İngilizce eserleri şunlardır;

Fatih Üniversitesi İstanbul Meslek Yüksek Okulu'nda Gelişim Psikolojisi dersleri vermektedir.