Ace Combat 7: Skies Unknown

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ace Combat 7: Skies Unknown
Ace Combat 7 Skies Unknown logo.svg
Ace Combat 7: Skies Unknown logosu
Geliştirici Bandai Namco Studios
Yayımcı Bandai Namco Entertainment
Yönetmen
 • Yuta Hamanaka
 • Masashi Koyanaga
Yapımcılar
 • Kazutoki Kono
 • Manabu Shimomoto
Tasarımcı Shinya Hirota
Programcı Masaki Iwabuchi
Sanatçı Masato Kanno
Senarist Sunao Katabuchi
Besteci Keiki Kobayashi
Seri Ace Combat
Motor Unreal Engine 4
Platformlar
Çıkış
 • PlayStation 4, Xbox One
 • 18 Ocak 2019
 • Windows
 • 1 Şubat 2019
Tür Uçuş simülasyonu
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Ace Combat 7: Skies Unknown (Japoncaエースコンバット7 スカイズ・アンノウン Ēsu Konbatto Sebun: Sukaizu An'nōn; "Bilinmeyen Gökyüzü"), 2019 yılında Bandai Namco Entertainment tarafından geliştirilen uçuş simülasyon video oyunudur. Oyun, Ace Combat serisinin 17. oyunu olup 18 Ocak 2019 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One ve daha sonra 1 Şubat 2019 tarihinde Windows için piyasaya sürüldü.[1]

Oyun, 2019 yılında serideki diğer oyunların paylaştığı aynı kurgusal ortam olan Strangereal dünyasında geçmektedir.[2] Ace Combat 04 ve Ace Combat 5 oyunlarında geçen olayların ardından Osea Federasyonu, Erusea Krallığı'nın askeri gücü ile Usea kıtasının geri kalanı arasında barışı sağlar. Bu barışı korumak için IUN-PKF adlı barış gücü birliği kuruldu ve eski Osea başkanı Vincent Harling ise kıtanın ekonomisini canlandırmak için Erusea kıyılarında bir Uluslararası Uzay Asansörü (ISEV) inşa edilmesini emretti. ISEV, her biri çok sayıda savaş uçağı taşıyan Arsenal Birds olarak bilinen iki devasa Osea uçak gemisinden kalkan insansız hava aracı tarafından korunmaktadır. Harling'in niyetine rağmen, ISEV bunu Osea müdahalesi olarak gören Erusealılar arasında kızgınlık yaratır. Bu kızgınlık sonucu Erusea Krallığı'nın ISEV'i işgal etmesi ve Osea Federasyonu'na savaş ilan etmesiyle başlayan Deniz Feneri Savaşı'na yol açar.

Oyun aynı zamanda bir yıl boyunca PlayStation VR'ye özel olacak sanal gerçeklikte özel görevler sunuyor. Oyun, serinin Unreal Engine 4'ü kullanan ilk oyunudur.[3] Oyun için ön siparişler, PlayStation 4 için Ace Combat 5: The Unung War ve Xbox One için Ace Combat 6: Fires of Liberation oyunlarının dijital kopyaları ile geldi.[4] Oyun ayrıca yeni uçaklar ve görevler ekleyen yayınlanabilir indirilebilir içeriği de desteklemektedir.[5]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Sato. "Ace Combat 7: Skies Unknown Takes Off On January 18 Release On PS4 And Xbox One". Siliconera. 30 Ekim 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ekim 2019. 
 2. ^ @PROJECT_ACES (5 Aralık 2015). "Welcome back to the Strangereal! [kanno]" (Tweet) – Twitter vasıtasıyla. 
 3. ^ Palumbo, Alessio (8 Aralık 2015). "Ace Combat 7 Trailer Was Fully Real-time;Development At 20%". wccftech.com. WCCFTech. 12 Ekim 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ekim 2019. 
 4. ^ Lai, Pearl (18 Eylül 2018). "Ace Combat 7: Pre-Order to Get Free Ace Combat 5, PS4 Theme and More". PlayStation Blog. Sony Interactive Entertainment. 16 Ekim 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ekim 2019. 
 5. ^ Romano, Sal. "Ace Combat 7: Skies Unknown DLC 'Operation Sighthound' launches this fall". Gematsu. 17 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ekim 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]