A Fix with Sontarans

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
A Fix with Sontarans
Doctor Who özel bölümü
Ekip
Diğerleri
Prodüksiyon
Senarist Eric Saward
Yönetmen Marcus Mortimer
Seri Jim'll Fix It
Süre 9 dakika
Tarih 23 Şubat 1985

"A Fix with Sontarans", BBC'de bir çocuk programı olan Jim'll Fix It içerisinde yayınlanan Colin Baker'ın Altıncı Doktor rolünü oynadığı mini bölüm. 23 Şubat 1985 tarihinde yayınlanmıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Doktor, TARDIS'i kontrol etmeye çalışırken bir anda eski yol arkadaşı Tegan konsol odasına ışınlanır. Çok mutlu görünmeyen Tegan isteksizce Doktor'un yardım teklifini kabul eder. İki Sontaran'ın gemide olduğunu fark eder ve zaman makinesini uçurmak için güçlü bir bombaya sahip olduğunu anlar.

Doktor daha sonra yanlışlıkla kendi kıyafetlerine benzer kıyafetler giyen dünyalı bir çocuk olan Gareth Jenkins'i çağırır. Gareth yardım etmeyi kabul eder ve Gareth'ın yardımıyla Doktor, Sontaranlara bir tuzak kurar.

Yayın[değiştir | kaynağı değiştir]

A Fix with Sontarans adlı bölüm The Two Doctors öyküsünün çekimleri sırasında çekilmiştir. The Two Doctors öyküsünün DVD setinde yer almıştır.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Doctor Who: The Two Doctors DVD" (Basın açıklaması). BBC Worldwide. 2006-08-03. 20 Şubat 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2007-02-28. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]