İçeriğe atla

X-Men Origins: Wolverine (video oyunu)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
15.00, 20 Ekim 2020 tarihinde Madrox (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 23871190 numaralı sürüm (→‎Karakterler: Games for Windows onaylı video oyunları kategorisi eklendi.)
X-Men Origins: Wolverine
GeliştiriciRaven Software
YayımcıActivision
BesteciPaul Haslinger Bunu Vikiveri'de düzenleyin
SeriQ18286530 Bunu Vikiveri'de düzenleyin
MotorUnreal Engine 3
PlatformlarMicrosoft Windows
Nintendo DS
PlayStation 2
PlayStation 3
PlayStation Portable
Wii
Xbox 360
Çıkış1 Mayıs 2009
TürlerHack and slash, Aksiyon-macera
ModTek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenleyin

X-Men Origins: Wolverine, 2009 yapımı süper kahraman filminin video oyunu versiyonudur. Oyun filmdeki konu üzerine devam etmektedir. Filmin konusunu tamamlayıcı içerikte bulunmaktadır. Oyun PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Wii, PlayStation 2, PlayStation Portable, Nintendo DS konsolları için versiyonları çıkmıştır.

Oynanabilirlik

Uncaged Edition PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Oyunda Wolverine'in yaraları iyileşmekte ve mutant enerjisini level atladıkça geliştirmektedir. Oyunda büyük miktarda kan efektleri bulunmaktadır ve ağır çekim pençe saldırıları yapılabilmektedir. Kombatlar 3 şeçenek ile yapılmaktadır ağır saldırı- hafif saldrı- kapma şeklinde.Düşman arasındaki mesafeyi çabucak kapatmak için uçuş saldırısı vardır. Bu saldırı ile düşman arasındaki mesafeyi hızlaca kapatır ve ani saldırı yapabilirsiniz. Savaş sırasındaki öfke modu wolverine daha güçlü saldırılar sunar. Feral duyular adındaki güç sayesinde izleyteceğimiz yolu düşmanları haritalar içindeki tuzakları görebiliriz. Oyundaki (xp) puanlar düşmanları yendikçe ve boss düşmanları öldürdükçe toplanabilir.

Hikâye

Hikâye çizgi roman ve filmlerden etkilenerek Reven Software tarafında yapılmıştır.

Karakterler

-Hugh Jackman James Howlett / Logan / Wolverine olarak: adamantium transfüzyon öncesinde bir yenilenme yetkileri, hayvansı içgüdüler, gelişmiş güç, kırılmaz kemikleri ve altı geri çekilebilir adamantium pençeleri (Kemik pençeleri ile mutant). Liev Schreiber Victor Creed gibi: iyileştirici faktör, hayvansı içgüdüler vardır] Wolverine üvey kardeşi ve geri çekilebilir pençeleri.

-Dave Florek / William Stryker olarak: Bir Albay Team X oluşan askeri ve Weapon X programının önemli bir parçasıdır. Nisan Stewart Kayla Silverfox olarak: Logan's lover; o dokunsal hipnoz yeteneği: yetenek sürece kimse kontrol etmek için onlara dokunmadan olduğu gibi vardır.

-John Wraith olarak will.i.am: A kim Teleport için yeteneğine sahiptir mutant. Stryker's ekibinin eski bir üyesi. Sahibi Las Vegas, Nevada'da bir vücut geliştirme stüdyosu.

-Robert Wu David North / Agent Zero: Weapon X Program, Stryker ikinci-in-komuta bir üyesi olarak. Sıfır uzman izleme becerilerini sahiptir ve öldürücü bir nişancı olduğunu.

-Gregg Berger Fred J. Dukes / Blob olarak: Stryker's mutant grev ekibinin bir mutant ve eski üyesi. Fred bir deri dayanıklı tabaka vardır. Stryker ve ekibi ayrıldıktan sonra, bir yeme bozukluğu gelişmiş ve obez oldu.

-Chris Edgerly Remy LeBeau / Gambit gibi: Stryker kinetik enerji işleyebilirsiniz eski bir mahkûm.

-Ryan Reynolds Wade Wilson olarak: bir ağız ile "merc." Wade birçok paralı kim takımın sıkıntı oldu eğitimli. Weapon XI / Deadpool: değiştirilmiş Wade Wilson mutant katilidir. O bir şifa faktör, ışınlama ve optik patlamaya yetkiler verildi ve kapamak zorla ağzını vardı. Stryker da adamantium bıçak ameliyatla kollarını içine implante vardı.

-Anna Graves Raven Darkholme olarak: shapeshifting yetenek ve Afrika Stryker ekibi ile birlikte çalışan bir CIA A mutant kadın ile. Daha sonra ikisi de Wraith arıyoruz Wolverine karşılaşır. O Wraith sevgilisi ve onun çocuk annesidir.

Bumper Robinson Dr Bolivar Trask olarak: Sentinels of Creator. O Wraith sentinel programlama için mutant gen yaptığı çalışmada onu kullanmak için kaçırır. Eli Wolverine tarafından kesilir, daha sonra bir protez el değiştirir. Gelecekte oyunu gösterildiği gibi, o bir asker bir girişim onu yakalamak için Wolverine saldıran yönetmenlik gibi görünüyor.