Triptykon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
13.05, 6 Aralık 2020 tarihinde Khutuck Bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 24324677 numaralı sürüm (Bot v3: Kaynak ve içerik düzenleme (hata bildir))
Triptykon
Genel bilgiler
Başladığı yer Zürih, İsviçre İsviçre
Tarzlar Black metal, death metal, doom metal, gothic metal, avant-garde metal[1]
Etkin yıllar 2008-günümüze
Müzik şirketi Prowling Death
İlişkili hareketler Apollyon Sun
Celtic Frost
Dark Fortress
Hellhammer
Mind Funk
Resmî site www.triptykon.net
Üyeler Thomas Gabriel Fischer
V. Santura
Norman Lonhard
Vanja Slajh
Eski üyeler Reed St. Mark

Triptykon, Hellhammer, Celtic Frost ve Apollyon Sun gibi öncü metal müzik gruplarının kurucu üyesi Thomas Gabriel Fischer'in müzik projesidir. Fischer, Mayıs 2008'de Celtic Frost grubundan ayrılmadan önce yeni projesi Triptykon'u duyurmuştur.[2] Fischer, duyurusunda şöyle yorum yapmıştır: "Triptykon müzik bakımından Celtic Frost'a oldukça benzer olacak ve üzerinde çalıştığım albüm, Celtic Frost'un Monotheist albümü üzerinde planladığım tüm özellikleri sunacaktır. Bu albümün "Monotheist"ten daha karanlık, daha ağır ve biraz daha deneysel olmasını arzuluyorum."

Diskografi

Şimdiki üyeler

Eski üyeler

Kaynakça

  1. ^ Gorania, Jay H. "Triptykon - Eparistera Daimones Review - Review of Eparistera Daimones by Triptykon - About.com". About.com. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Mayıs 2010. 
  2. ^ "Former CELTIC FROST Frontman Launches TRIPTYKON". roadrunnerrecords.com. 21 Mayıs 2008. 5 Temmuz 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Mayıs 2008. 

Dış bağlantılar