The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II

Vikipedi, özgür ansiklopedi
16.15, 16 Aralık 2019 tarihinde 𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 21202186 numaralı sürüm (Taşındı: Kategori:Windows oyunları -> Kategori:Microsoft Windows oyunları (Katalitik))
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II
Geliştirici EA Los Angeles Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcı EA Games
Yapımcı EA Los Angeles
Motor SAGE
Platformlar Microsoft Windows, Xbox 360
Çıkış Windows
2 Mart 2006
Xbox 360
5 Temmuz 2006
Tür Gerçek zamanlı strateji
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II (BFMEII olarak kısaltılabilir), Electronic Arts tarafından geliştirilen ve yayımlanan gerçek zamanlı strateji türündeki video oyunu. Konu ve içerik bakımından J. R. R. Tolkien'ın Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit romanları ile bunların film uyarlamasına dayanmaktadır. 2004 yılında Electronic Arts tarafından çıkarılan The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth 'ün devamı niteliğinde olan oyunun Windows versiyonu 2 Mart 2006 tarihinde, Xbox 360 versiyonu ise 5 Temmuz 2006 tarihinde tüm dünyada eş zamanlı olarak piyasaya sürüldü. Normal sürümle birlikte, ekstra içerikler ve oyunun geliştirilmesi ile ilgili bir belgesel içeren koleksiyon sürümü de satışa sunuldu.

BFMEII 'nin senaryosu, olayların iyilerin gözünden ilerlediği "Good Campaign" ile kötülerin gözünden ilerlediği "Evil Campaign"den oluşur.

Dış bağlantılar