Tıraş

Vikipedi, özgür ansiklopedi
14.22, 6 Aralık 2020 tarihinde Khutuck Bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 24328133 numaralı sürüm (Bot v3: Kaynak ve içerik düzenleme (hata bildir))
AtTheCuttingEdge.jpg

Tıraş, tıraş bıçağı veya herhangi bir tür bıçaklı alet kullanarak saçların çıkarılmasıdır. Tıraş genellikle erkekler tarafından yüz kılları, bıyık ve sakallarını kesmek için, kadınlar tarafından bacak ve koltuk altı kıllarını çıkarmak için uygulanır. Bir erkek sakalını tamamen temizlediyse, buna temiz traş denir.

Hem erkekler hem de kadınlar bazen göğüs kıllarını, karın kıllarını, bacak kıllarını, koltuk altı kıllarını, kasık kılı veya diğer vücut kıllarını tıraş ederler.[1] Saç kesimi erkekler arasında çok daha yaygındır.

Erkekler tıraş zamanı kesmek için tıraş bıçağı, ustura, emniyetli tıraş makinesi ile beraber, tıraş kremi, tıraş fırçası, tıraş sabunu kullanır.[2] Tıraşdan sonra cilde tıraş sonrası losyon ve kolonya vurulur. Alternatif olarak, tıraş bıçağı kullanmayan insanlar saç kesme makinesi veya tıraş makinesi ile saç kesebilirler.

Ayrıca bakınız

Kaynakça

  1. ^ https://www.revelist.com/beauty-howtos/should-women-shave-fa…[ölü/kırık bağlantı]
  2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 15 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Ağustos 2020.