Sun-Hwa Kwon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
18.54, 15 Ocak 2021 tarihinde Sp1dey (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 24659712 numaralı sürüm (Düzenleme, değiştirildi: ,E → , E, aşık oldu → âşık oldu)
Sun-Hwa Kwon
Lost karakteri
Sun rolünde Yunjin Kim
İlk görünüm"Pilot, Part 1"
Son görünüm"The End"
CanlandıranYoon-jin Kim
Merkezî
bölümleri
"House of the Rising Sun"
"The Whole Truth"
"The Glass Ballerina"
"D.O.C."
Bilgileri
CinsiyetKadın
MeslekVaris
Ev hanımı
Sanat Tarihi mezunu
Evlilik(ler)Jin-Soo Kwon
Yaşı24

Sun-Hwa Kwon, ABD'de ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisi Lost'un kurgusal karakterlerinden biridir. Karakteri canlandıran oyuncu Yoon-jin Kim'dir.

Hayatı

Ada Hayatı

Sun, Jin’in eşidir. Adada bitki yetiştirdiği bir bahçesi vardır ve bitkisel tedavi ile ilgili sahip olduğu bilgilerle adadakilere yardımcı olmaktadır. Sun, kazadan sonra kocası Jin'den başka kimseyle konuşmaz. Çünkü kocası dahil herkes İngilizce bilmediğini sanmaktadır. Daha sonra Michael'a ve Kate'e İngilizce bildiğini açıklamak zorunda kalır, sonunda kocası da durumu öğrenir. Artık Sun İngilizce olarak herkesle konuşmakta ve Jin'in de öğrenmesi için çaba harcamaktadır. 3. sezonda hamile olduğunu öğrenir ve Juliet ona, Ethan'ın Clarie'yi kaçırdığı ambarda, bazı testler yaparak yardım eder.

Geçmiş

Sun, kural tanımayan ve istediğini elde etmek için kendisini hiçbir şeyin durduramayacağı (buna kocasını rüşvete zorlamak da dahil) bir adam olan Mr.Paik’in kızıdır. Ancak Sun babasının bu yönünü bilmemektedir. Babasının Jin’e olan baskısından haberdar olmayan Sun, kocasının tavırlarındaki değişikliği, âşık olduğu adamın değişmesi şeklinde yorumlamaktadır. Amerika’ya kaçmayı planlamaktadır ve bu nedenle Jae Lee adında, Harvard eğitimi almış Koreli bir adamdan İngilizce dersleri alır. İlerleyen bölümlerde kocasını Jae Lee ile aldatır. Bunu öğrenen babası Jin'e Jae Lee'yi öldürmesini söyler. Fakat Jin oteline gidip dövdüğü Lee'yi öldüremez, ancak geri dönüp arabasına bindiğinde esrarengiz bir şekilde Lee camdan atlar ve Jin'in arabasının üstüne düşüp ölür. 3.sezonun bir bölümünde Jin Sun'ın kendisini aldattığını bildiğini söyler, fakat bunu hangi anlamda kullandığı tam açık değildir. 4. sezonda Juliet Jin'e Sun'ın onu aldattığını söylemek zorunda kalır. Bir müddet Jin Sunla konuşmaz ama sonradan bunun eski Jin'e yapıldığını söyler ve barışırlar. 6. sezonun 14. bölümünde ölür

Uçakta Olma Sebebi

ABD'ye gitmekte olan eşi Jin’e eşlik etmektedir. Havaalanında ondan kaçmayı planlarken hala kocasını sevdiğini fark edince bundan vazgeçmiştir. 4. sezonda Oceanic altılısından biri olarak kaçmayı başarır ve bebeğini doğurur. Bebeğe, Jin'in istediği gibi Ji-Yeon adını verir. Jin'in öldüğünü sanmaktadır. Gerçeği öğrendiğinde ise adaya onu bulmak için geri gider. 6. sezonda Jin ile birlikte boğularak ölmüştür.