Steve Morse

Vikipedi, özgür ansiklopedi
07.59, 6 Aralık 2020 tarihinde Khutuck Bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 24311886 numaralı sürüm (Bot v3: Kaynak ve içerik düzenleme (hata bildir))
Steve Morse 1994 yılından bu yana Deep Purple üyesidir.

Steve J. Morse (d. 28 Temmuz 1954), ABD doğumlu caz ve rock gitaristi.

1994 yılından bu yana Deep Purple grubunun gitaristidir. Bunun yanında Dixie Dregs, Steve Morse Band gibi gruplarda da çalmaktadır. Steve Morse lise yıllarında çeşitli gruplarda bateri, klavye ve bas gitar çalmış, 19 yaşındayken Dixie Dregs grubu ile gitar çalmaya başlamıştır. Günümüzde en önemli gitaristler arasına girmiştir. Kendine has pena tekniği olan Steve Morse, Deep Purple'ın Purpendicular, Bananas gibi önemli albümleri kazanmasında büyük rol oynamıştır.

Ekipmanları

Steve Morse 1986 öncesi Fender Telecaster gövde, Strat Klavye ve baş, Gibson fretleri taşıyan ve kendisine "Frankenstein" ismini verdiği toplama gitarını kullanıyordu. 1986 yılından bu yana ise Musicman markasının "Musicman Steve Morse" ürününü kullanmaktadır. Amplifikatör olarak tercihi zaman zaman Marshall da olsa 2008 yılından bu güne ENGL firmasının kendi adına ürettiği "Steve Morse Special Signature 100" modelini kullanmaktadır.

Dış bağlantılar