Sara Lee Lucas

Vikipedi, özgür ansiklopedi
13.42, 3 Mayıs 2020 tarihinde Vikiçizer (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 22330121 numaralı sürüm (→‎top: düzeltme, değiştirildi: 1971 → 1971 AWB ile)

Sara Lee Lucas (asıl adı Fred Streithorst, Jr., d. 17 Haziran 1971) Amerikalı baterist.

Hayatı

Marilyn Manson

Streithorst, çocukluğunda geçirdiği bir futbol sakatlığından iyileşmek için bateriye başladı. Bu yüzden bir ayağı tam olarak işlemiyordu. Florida'da küçük gruplarda çaldı. Bir gruplardan "India Loves You"da daha sonra grup arkadaşı olacak Daisy Berkowitz ile çaldı. 1990'da Marilyn Manson & the Spooky Kids'in baterisine geçti. Grubun ilk bateristiydi ve Manson'ın ilk albümü Portrait of an American Family'de çaldı. Ancak konserlerde isteneni veremiyordu. Mart 1995'te Manson turnesi sırasında "Lunchbox" şarkısı sırasında Marilyn Manson tarafından baterisi yakıldı ve ve bir gün sonra düzenlenen turnenin son konseri bittikten sonra kovuldu. Kovulduktan sonra eski Spooky Kids üyeleri ile birlikte ödenmeye ücretleri için dava açtı ve 1998'de dava sonuçlandı.

Manson sonrası

Lucas daha sonra bir süre farklı endüstriyel müzik gruplarında çalmaya devam etti. Öte yandan 1996'da Masterlab adlı bir şirket kurdu ve Khia, Mary J. Blige, Mandy Moore, 69 Boyz, ve Robert Palmer gibi ünlü sanatçıların albümlerinin mastering'i ile uğraştı.