Reginald Innes Pocock

Vikipedi, özgür ansiklopedi
17.31, 3 Mayıs 2020 tarihinde Vikiçizer (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 22335810 numaralı sürüm (→‎top: düzeltme, değiştirildi: 9 Ağustos → 9 Ağustos, 1863 → 1863 (6) AWB ile)

Reginald Innes Pocock (4 Mart 1863 - 9 Ağustos 1947) Britanyalı zoolog.

Pocock Clifton, Bristol'da, Nicholas Pocock ve Edith Prichard'ın dördüncü oğlu olarak doğdu. St. Edward's School, Oxford'da doğa tarihi ile ilgilenmeye başladı. Edward Poulton'dan zooloji dersleri almaya başladı ve Oxford Müzesi'nde karşılaştırmalı anatomi üzerine araştırma yapmasına izin verildi. Bristol'da University College'da Conwy Lloyd Morgan ve William Johnson Sollas ile birlikte biyoloji ve jeoloji çalıştı. 1885 yılında Natural History Museum'da asistan olarak entomoloji bölümünde bir yıl çalıştı. Arachnida ve Myriapoda koleksiyonlarının sorumluluğu verildi. Aynı zamanda Britanya kuşları koleksiyonunun düzenlenmesiyle uğraştı ve ornitoloji ile yakından ilgilenmeye başladı. Müzede çalıştığı on sekiz yıl içinde yayımladı 200 makale ile Arachnida ve Myriapoda üzerine bir otorite olarak tanınmaya başladı.

1904 yılında müzeden ayrılan Pocock Londra Hayvanat Bahçesi'nin müdürü oldu ve 1923 yılında emekli olana kadar bu görevde kaldı. Emekli olduktan sonra British Museum'un memeliler bölümünde gönüllü araştırmacı olarak çalıştı.

1912 yılında Bombay Doğal Tarih Topluluğu Genel Sekreteri W. S. Millard'ın kendisine gönderdiği bir deriyi incelemesi sonucunda The Field 'a yazdığı mektupla leoponu (babası leopar, annesi aslan olan melez bir hayvan) tanımladı.

Kısmî bibliyografyası

  • Reginald I. Pocock (1902) Arachnida. Scorpiones, Pedipalpi, and Solifugae
  • Reginald Innes Pocock (1902) Biologia Centrali-Americana. Arachnida.
  • Reginald Innes Pocock (1900) The Fauna of British India (including Ceylon and Burma) - Arachnida cildi.