PlayStation Network

Vikipedi, özgür ansiklopedi
22.07, 11 Aralık 2020 tarihinde Kurmanbek (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 24389740 numaralı sürüm (Resim eklendi)
PlayStation Network logosu
Eski PlayStation Network logosu

PlayStation Network (kısaca PSN), çevrimiçi çok oyunculu oyun ve dijital medya ulaştırma servisidir ve PlayStation 3 ve PlayStation Portable video oyunu konsolları için Sony Computer Entertainment tarafından oluşturulmuştur. 2 Haziran 2009 tarihinde dünya çapında 24 milyonun üzerinde PlayStation Network üyesi bulunmaktaydı. PlayStation 3 platformu üzerinden çok oyunculu ve online oyunların oynanabilmesi için PSN kesinlikle gerekmektedir.

Playstation Plus

Playstation Plus mevcut ücretsiz Sony Entertainment Network hesabını bir ileri aşamaya taşıyarak ve PS4™, PS3™ ile Playstation®Vita sistemlerinden avantajlı bir şekilde yararlanmayı sağlayan abonelik hizmetidir.

Abonelik kapsamında her ay tüm Playstation platformlarına özel olarak seçilen bir veya birkaç oyun ücretsiz olarak sunulmakla beraber, PS Plus'a özel indirimler de sunulur. Bu hizmet Playstation®4 platformunda çevrimiçi çok oyunculu modda oyun oynamak için zorunlu bir aboneliktir.

Fiyatlandırma

Playstation®Plus için üç abonelik seçeceği vardır; 1 ay, 3 ay ve 1 yıl. Güncel fiyatlandırma Sony Entertainment Network Store'da yer almaktadır. Ücretlendirme; 15 günlük deneme ücretsiz, 1 aylık abonelik 23.99₺ , 3 aylık abonelik de 74.99₺ , 12 aylık abonelik ise 179.99₺ olarak fiyatlandırılır.*

Ayrıca bakınız