Pilot (How I Met Your Mother)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
16.03, 1 Aralık 2020 tarihinde Vikiçizer (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 24143981 numaralı sürüm (→‎Eleştiriler: düzeltme)
"Pilot"
How I Met Your Mother bölümü
Bölüm no. 1. sezon
1. bölüm
Yönetmen Pamela Fryman
Senarist Carter Bays ve Craig Thomas
Prodüksiyon no. 1ALH11
Yayın tarihi 19 Eylül 2005
Konuk oyuncular

Lyndsy Fonseca (Ted'in kızı)
David Henrie (Ted'in oğlu)
Monique Edwards (Yapımcı)
Marshall Manesh (Ranjit)

Bölüm kronolojisi
Sonraki →
"Drumroll, Please"
How I Met Your Mother (1. sezon)
How I Met Your Mother bölümleri

"Pilot", How I Met Your Mother adlı ABD televizyon dizisinin 19 Eylül 2005 tarihinde CBS kanalında yayınlanan ilk bölümü.

Konusu

2030 yılında yaşlı Ted Mosby'nin çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlar. 2005 yılında Ted'in oda arkadaşı Marshall Eriksen'ın sevgilisi Lily Aldrin'e evlenme teklifinde bulunması, Ted'i kendi ruh eşini aramaya teşvik eder. MacLaren's barında, arkadaşı Barney Stinson ile birlikteyken haber sunucusu Robin Scherbatsky ile tanışır. Başarılı bir randevudan sonra Ted, Robin ile olan ilişkisini bir adım öteye taşımaya karar verir ve birlikte yemek yedikleri restoranda Robin'in beğendiği mavi klaksonu çaldıktan sonra Robin'in evine gider. Robin'e onu sevdiği söyleyene kadar her şey iyi gittiği halde, o andan sonra, tüm şansını yitirir. Robin'in evinden ayrıldıktan sonra 2030 yılındaki yaşlı Ted, çocuklarına Robin Hala'yla bu şekilde tanıştığını söyler.

Barney'nin Bloğu

  • Barney'in Ted'e takım elbise giyme geleneğinin devam edeceğini söylemesi bloğun ilk girişidir. Barney, aynı zamanda Lübnanlı kızlardan çok hoşlandığını da bloğuna kaydediyor. Barney's blog

Eleştiriler

Bu bölüm genellikle olumlu eleştiler aldı.[1]

Müzik

Theme Song: The Solids - "Hey Beautiful"

Kaynakça

  1. ^ "How I Met Your Mother reviews". Metacritic.com. 31 Ekim 2009. 27 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Dış bağlantılar