Mysterio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
13.17, 29 Ocak 2021 tarihinde Justinianus (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 24749965 numaralı sürüm (95.10.57.128 tarafından yapılan 24448714 sayılı değişiklik geri alınıyor. ansiklopedik olmayan eklenti)

Mysterio, illüzyon yeteneğini kullanarak suç işleyen bir suçludur.Örümcek Adam ile ilk olarak The Amazing Spiderman #13'te karşılaşmıştır.Wonder stüdyolarında çalışır ve çok korkunç ve azılı bir suçludur. Aynı zamanda Spider-Man çizgi romanında, (hangi bölüm olduğu bilinmiyor) Spider-Man'ı küçültüp, bir hayali lunaparka hapsetmiştir. Ve Spider-Man 2 oyununda Spider-Man'ı illüzyon uzaya hapsetmiş, ve Spider-Man onu yenmeden çıkamaz.

Film kariyerine dublör olarak başladı fakat zamanla özel efekt yapımına ilgi duymaya başladı. Kısa sürede Hollywood'un en iyi özel efekt yapımcılarından biri oldu. Kamera arkasındaki başarısını kamera önünde de gerçekleştirmek isteyip aktörlüğü denedi fakat fazla başarılı olamadı. Bir arkadaşının şakacı bir tavırla olan tavsiyesi Beck'te Örümcek Adam'ı öldürme ve onun yerini alma fikrini doğurdu. New York'a taşınıp aylarca Örümcek'i izledi. Örümcek'in kostümünü kopyaladı ve bu kostüme kendisine de aynı güçleri verecek ekipmanlar ekledi. Aynı zamanda Örümcek'i küçük düşürmek için Mysterio karakterini de yarattı. Fakat planları başarıya ulaşamadı ve Örümcek'e yenilince hapse gönderildi.